Tydzień kwidzyńskich strażaków

  • 19.02.2018, 12:46
  • PSP Kwidzyn
Tydzień kwidzyńskich strażaków
W dniach od 12.02.2018 r. – 18.02.2018 r. na terenie powiatu kwidzyńskiego odnotowano 16 zdarzeń, w tym 5 pożarów, 8 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe.

Wybrane zdarzenia: 

 

- w dniu 12.02.2018 r. o godz. 15.36 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Kwidzynie przy ul. Calineczki. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG Kwidzyn oraz zastęp OSP Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu wody oraz piany ciężkiej w natarciu na palące się drewno, przewietrzeniu oraz oddymieniu pomieszczeń kotłowni, wyniesieniu części nadpalonego drewna na zewnątrz budynku, dokonaniu pomiarów na obecność tlenku węgla w budynku. Straty oszacowano na kwotę około 5 tys. zł. Przypuszczalnej przyczyny zdarzenia nie ustalono.

 

- w dniu 13.02.2018 r. o godz. 20.28 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w słup oświetleniowy w Kwidzynie na ulicy Machutty. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przekazaniu osoby poszkodowanej pod opiekę ZRM oraz odłączeniu akumulatora. Straty oszacowano na ok. 3 tys. zł. W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana i przewieziona do szpitala.

 

 

- w dniu 16.02.2018 r. o godz. 04.38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Kwidzynie przy ul. Konarskiego. Do zdarzenia zadysponowano zastęp z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu piany ciężkiej w natarciu do wnętrza pojazdu, odłączeniu akumulatora w pojeździe. Straty oszacowano na kwotę około 15 tys. zł. Przypuszczalnej przyczyny zdarzenia nie ustalono.

PSP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe