Śnieg i Platforma wygrywają w Kwidzynie

  • 26.10.2015, 10:32
  • Telewizja Kwidzyn
Śnieg i Platforma wygrywają w Kwidzynie
Znamy już wyniki wczorajszego głosowania w naszym mieście. W wyborach do sejmu zwycięża Platforma Obywatelska, wybory do senatu wygrywa Jerzy Śnieg.
Znamy już wyniki wczorajszego głosowania w naszym mieście. W wyborach  do sejmu zwycięża Platforma Obywatelska, wybory do senatu wygrywa Jerzy Śnieg.

W wyborach do sejmu Platforma Obywatelska uzyskała 4831 głosów. Drugie miejsce padło łupem Prawa i Sprawiedliwości, na które głosy oddało 4096 wyborców, trzecie miejsce zajęła Zjednoczona Lewica z wynikiem 1544 głosów. 
Kolejne komitety pod względem ilości uzyskanych głosów to : Kukiz 15 z 1073 głosami, Nowoczesna Ryszarda Petru, która uzyskała 911 głosów, Korwin  z 644 głosami, Partia Razem, na którą zagłosowało 536 wyborców, Polskie Stronnictwo Ludowe z poparciem zaledwie 191 osób i KWW Zbigniewa Stonogi, który zebrał 96 głosów. 

Z kandydatów do sejmu największe poparcie mieszkanców Kwidzyna zyskał Piotr Widz (PO), który zdobył 2831 głosów. Niestety ciągle nie możemy powiedzieć, jaki osiągnął wynik w calym okręgu i czy zdobędzie mandat. Drugi był Jarosław Sellin (PiS), którego poparło 1112 mieszkańców Kwidzyna. Prawie na pewno ponownie zostanie posłem. Stawkę na podium zamyka Antoni Barganowski (Zjednoczona Lewica), który uzyskał 678 głosów. W tym wypadku o mandacie poselskim nie może być mowy.

Tak wygląda poparcie dla wyborczych "jedynek":
Jarosław Sellin PiS - 1112 głosów, Adam Korol PO (minister sportu) 52 głosy ( ostatni na na liście był minister środowiska Maciej Grabowski, który uzyskał 61 głosów). Pierwsza na liście Partii Razem Aleksandra Krotowska - Cacha zebrała 222 głosy, Karol Rabenda otwierający listę Korwina dostał 248 głsów ( reprezentanci Kwidzyna na tej liście, czyli Mariusz Rejkowicz i Grzegorz Grzegorczyk zdobyli odpowiednio 91 oraz 40 głosów). Józef Sarnowski będący "jedynką" PSL zdobył 51 głosów, a otwierająca listę Zjednoczonej Lewicy Joanna Senyszyn musiała zadowolić się 397 głosami. Magdalena Błeńska z KWW Kukiz 15 otrzymała 373 głosy, liderka listy Nowoczesna Ryszarda Petru Ewa Lieder zgarnęła 491 głosów, a dawna posłanka Samoobrony Danuta Hojarska startująca w barwach KWW Zbigniewa Stonogi zdobyła tylko 36 głosów.

W przypadku wyborów so senatu bezdyskusyjnym zwycięzcą został Jerzy Śnieg (Zjednoczona Lewica), który zdobył  w Kwidzynie 5241 głosy. Drugi wynik osiągnął, broniący swojego mandatu, senator Leszek Czarnobaj (Platforma Obywatelska), zdobywając 4915 głosów, a Kazimierz Janiak reprezentujący PiS uzyskał 3909 głosów. Nieoficjalnie zwycięzcą wyborów do senatu, w całym okręgu wyborczm został jednak Leszek Czarnobaj.

Przytoczone wyniki mają charakter nieoficjalny i dotyczą tylko kwidzyńskich obwodów głosowania, ale nie ulegną już zmianie.
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe