Jarosław Sellin w Kwidzynie

  • 22.02.2018, 19:28 (aktualizacja 22.02.2018, 20:38)
  • TV Kwidzyn
Jarosław Sellin w Kwidzynie
Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin przebywał w Kwidzynie. Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości mówił o środkach przeznaczonych przez jego resort na ochronę dóbr kultury i imprezy kulturalne w powiecie kwidzyńskim w czasie ostatnich dwóch lat oraz odpowiadał na pytania dziennikarzy.

     495 tysięcy złotych - tyle pieniędzy kosztowały programy dofinansowane przez resort Jarosława Sellina w powiecie kwidzyńskim w latach 2016-17. Kwotą tą dofinansowano remonty zabytków, a dokładniej dwóch kościołów: bł. Michała Kozala w Ryjewie i św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie, organizację festiwali i konkursów oraz zakupy wyposażenia obiektów kultury.  Po przedstawieniu listy przedsięwzięć dofinansowanych przez MKiDN Jarosław Sellin odpowiadał na pytania dotyczące planów obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Mówił też o pracach nad zmianą godła narodowego prowadzonych w jego resorcie. Wiele wskazuje na to, że ekipa rządząca wkrótce spróbuje dokonać zmiany obecnego godła na, jak powiedział minister Sellin, bardziej uprządkowane w sensie heraldycznym. Odniósł się też do kontrowersji  wokół programu prac konserwatorskich na dworcu w Kwidzynie i ekspozycji historycznych symboli. Jego stanowisko w tej sprawie, podobnie zresztą jak Arwida Żebrowskiego, może być sporym zaskoczeniem dla krytyków pracy konserwatorów. Równie zaskakująca może być opinia Arwida Żebrowskiego na temat pomnika bitwy grunwaldzkiej, który zniknął w tajemniczych okolicznościach po 1989r.  Arwid Żebrowski i Józef Pomykacz mówili też o tym, jak wyobrażają sobie wkład kwidzyńskich struktur PiS w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz komentowali sytuację w Radzie Miejskiej, w której po rozpadzie klubu jedynym reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości został Józef Pomykacz. Szczegóły w materiale wideo.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (33)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

123
123 03.03.2018, 15:22
A Antek to kiedy przyjedzie
Ja
Ja 04.03.2018, 14:24
Czeka aż wyjedziesz do Moskwy.
Moherka
Moherka 01.03.2018, 13:44
Zadowolone miny Pomykacza i Żebrowskiego i twierdzenie że PiS w Kwidzynie ma się bardzo dobrze oraz że jest to jedna z najsilniejszych jednostek PiS w pomorskim zakrawa na kpinę. Siłę PiS widać po radnych w Radzie miejskiej i powiatu. Siłę PiS i Solidarności widać w czasie marszu 10 kwietnia. Aż strach pomyśleć jak to wygląda w pozostałych powiatach. Teraz widać dlaczego lemingi bez problemu wygrywają w pomorskim. Szkoda że pan Żebrowski nie pochwalił się swoją nową funkcją jaką otrzymał w Malborku.
H.J.
H.J. 01.03.2018, 18:41
W Malborku nieuk będzie wykańczał jedną z ostatnich polskich cukrowni.
xyz
xyz 02.03.2018, 18:00
To nie będzie słodko
leming
leming 28.02.2018, 11:05
Spotkanie było tajne/poufne chyba nigdzie nie było informacji, że takowe się odbędzie
anty
anty 28.02.2018, 11:56
elekwencja pana Pomykacza niesamowita stwierdzenie "na sesji było uroczyste poświęcenie obchodów dnia niepodległości" kurcze ksiedza na sesji nie widziałam dalej "niektóre gminy przywrócił do Macirzy:" to tylko niektóre kwiatki elokwencji szefa miejskiego PIS odpowiedź na temat odejscia radnych PiS z RM "tak sie jakoś porobiło" zwala z nóg
A2
A2 28.02.2018, 22:17
Chyba Józka nie znasz. On już tak ma i inaczej nie umi.
Aja
Aja 27.02.2018, 12:42
A może zamiast dofinansowywania kościołów spróbować zacząć brać podatki tak jak od pozostałych instytucji, i mieć jasność o faktycznych ich przychodach?.
@@@
@@@ 27.02.2018, 14:35
Myślisz jak bolszewik. Kościół to wspólnota wiernych i nie podlega "dofinansowaniu" z budżetu państwa. Wsparciem finansowym objęte są zabytki sakralne, stanowiące o dawnej kulturze, często przez wiele ostatnich lat zaniedbane.
Boruta
Boruta 28.02.2018, 08:00
Wspólnota szmalu. Oto tajemnica wiary, skóry, fury i dolary
!!!
!!! 27.02.2018, 23:03
Nie podlega dofinansowaniu? A fundusz kościelny, wypłaty katechetów, emerytury księży, darowizny na rzecz Rydzyka, 100 milionów na dokończenie budowy opaczności w Warszawce, ulgi podatkowe, wolna od pitu, citu i vatu taca to co to wszystko jest. Więcej kościół kosztuje niż utrzymanie wojska, o +500 nie mówiąc. Zabytki sakralne - Gandalf ze Świebodzina i cud architektury w Licheniu.
abc
abc 25.02.2018, 20:51
redaktorowi Bryczkowskiemu jak zwykle jeśli chodzi o opozycję do rządzącej w Kwidzynie koalicji PO-SLD umknęło spotkanie ministra Sellina z mieszkańcami, które odbyło się po konferencji prasowej. To oczywiście szczegół nie pasujacy sympatyzujacemu SLD redaktorowi. A tak niedawno oburzał się, że ktoś mu zarzuca nierzetelność i stronniczość. Po raz kolejny udowodnił dla kogo pracuje.
CBA
CBA 26.02.2018, 09:22
Pan Bryczkowski został zaproszony na konferencję przez kwidzyński PiS. Należało zapytać dlaczego inne media nie zostały dopuszczone. Czyżby liderzy podzielonego kwidzyńskiego PiSu zabiegali tylko o względy lewicy?
abc
abc 03.03.2018, 00:50
Ale bzdury. Wszystkie media były zaproszone. Bryczkowski pojawił się być może pod wpływem ostatniej fali krytyki i uznał że skoro zapraszają to powinien być. Inni nie uznali za stosowne i zignorowali nie pierwszy zresztą raz. Takie to nasze lokalne media. Opłacane przez lokalne władze więc i pracujące pod jej dyktando.
wielokropek
wielokropek 03.03.2018, 09:38
abc łżesz jak piesek
wyborca
wyborca 05.03.2018, 10:55
wielokropek - abc łże jak piesek ? Przecież powszechnie wiadomo że władza sowicie opłaca lokalną TV i papierową propagandę. Burmistrz oficjalnie przekazał informację o wysokości finansowego wsparcia lokalnych mediów. Więc czego bronisz? Kup świeczkę i pod sąd bronić kwidzyńskiej demokracji.
wielokropek
wielokropek 06.03.2018, 22:14
Ze świeczką pewnie żeś sam latał pod sąd i latem i zimą i dlatego jesteś zaczadzony. Nie dociera do ciebie, że abc kłamie pisząc o zaproszeniu wszystkich mediów. Tak nie było
też wyborca
też wyborca 05.03.2018, 13:22
To znaczy, że za pieniądze burmistrza z PO kablówka pokazuje pisowskiego ministra? To źle czy dobrze bo się pogubiłem?
Arbiter
Arbiter 05.03.2018, 17:45
Przed dwoma tygodniami widziałem na trawnikach żonkile, ale zima nie odpuściła. Podobnie tutaj. Wyjątek potwierdza regułę. I nie za pieniądze burmistrza, ale wszystkich podatników!!!
XYZ
XYZ 02.03.2018, 18:46
Pan Bryczkowski został poproszony w porozumieniu z liderami PO. Wtedy władza pisze mu pytania a PiS wie jak ma odpowiadać. To jest właśnie kwidzyński POPiS.
Oli
Oli 25.02.2018, 17:15
To dla mieszkańców Kwidzyna ważna wizyta. Wysokiej klasy i kultury osobistej polityk Jarosław Sellin miał okazję mówić o rzeczach bardzo ważnych z punktu widzenia obrony dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej. Niestety towarzyszący podczas konferencji liderzy kwidzyńskiego PiSu pokazali zwyczajne chamstwo. Po pierwsze, jako gospodarze spotkania, powinni posadzić ważnego gościa po środku. Dalej swymi żenującymi wypowiedziami zdołowali lokalną strukturę Prawa i Sprawiedliwości, a szczytem było samozadowolenie przewodniczącego Żebrowskiego z tego, że kwidzyński PiS mimo całkowitego rozpadu w Radzie Miasta ma się dobrze. Przy tych frajerach nie ma najmniejszych szans, by w Kwidzynie nastała dobra zmiana.
123
123 25.02.2018, 20:53
to pewnie przedstawiciel tworzących tzw. jeden kwidzyn - cos wam nie wyszło?
raz dwa trzy
raz dwa trzy 26.02.2018, 09:06
To co napisano to święta prawda i nie trzeba być w tzw jednym Kwidzynie powstałym z rozbicia tzw kwidzyńskiego PiS by to zrozumieć. Tak na marginesie w jednym Kwidzynie też są ciekawe oryginały.
Alf
Alf 01.03.2018, 13:48
W jednym Kwidzynie mają kontakty z siłami pozaziemskimi
123
123 26.02.2018, 09:20
Żadna święta prawda. Wyjście z klubu PIS ludzi, którzy znaleźli się tam wcześniej z czysto egoistycznych pobudek wyklarowało tylko sytuację. To są ludzie pokroju Sidora, mogą być wszędzie byle wejść do rady. Bez nich PIS jest silniejszy, nie potrzebuje karierowiczów grających tylko na siebie.
123321
123321 02.03.2018, 21:37
Kim jesteś 123 czy 321. Już wiem - nieudacznik
321
321 26.02.2018, 18:47
W Kwidzynie PiS będzie silniejszy jak się pozbędzie Żebrowskiego, Pomykacza i paru innych cwaniaków z ich towarzystwa. Miejsce to powinni zająć ludzie kompetentni znający się na administracji, prawie i finansach. Ludzie którym zależeć będzie na zmianie sceny politycznej, a nie klejący się do istniejącego tu układu dla własnego interesu.
ZZ
ZZ 28.02.2018, 09:10
"ludzie kompetentni znający się na administracji, prawie i finansach" - założę się, że chodzi o Romka i Marka. Patafiany bez poglądów, wszystko zrobią żeby zaistnieć i zdradzą każdego lisy farbowane
zbysiu i justynka
zbysiu i justynka 26.02.2018, 13:10
PIS jest silniejszy? Ha, haaa!!! W Kwidzynie to przystawka i to nawet nie do głównego dania.
Zyga
Zyga 25.02.2018, 08:40
A ten w środku to kto?
KK
KK 06.04.2018, 21:56
Ale w Polsce sławny jest. We Fakcie o nim pisali. Szmalu dużo ma.
Arbiter
Arbiter 25.02.2018, 16:41
Fundament POPiSu

Pozostałe