Kwidzyn będzie gościł najlepszych zawodników z Europy

  • 07.03.2018, 17:34
  • TV Kwidzyn
Kwidzyn będzie gościł najlepszych zawodników z Europy
Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa Polski w futbolu stołowym, potocznie zwanym piłkarzykami odbędą się w w dniach 16-18.03.2018r. Kwidzynie. Do miasta przyjedzie ponad 150 zawodników z całego kraju. Udział w turnieju zadeklarowali także zawodnicy z Niemiec, Czech, Litwy, Ukrainy oraz Rosji. Specjalnie dla mieszkańców zorganizowany Turniej o Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn.

 

      Podczas Mistrzostw Polski, w których udział wezmą mistrzowie i mistrzynie świata oraz członkowie reprezentacji Polski zostanie rozegranych 15 konkurencji, m. in. pary, single, konkurencje kobiecie oraz amatorskie. Zawodnicy będą walczyć o udział w Mistrzostwach Świata, do których zakwalifikują się zwycięzcy konkurencji parowej oraz singlowej.  
Do Kwidzyna poza najlepszymi polskimi graczami przyjadą także zawodnicy zza granicy. International Table Soccer Federation, międzynarodowa federacja zrzeszająca krajowe związki przyznała turniejowy najwyższą możliwą rangę Masters. 

Rozgrywki odbędą się w kumpelskie sportowym przy ul. Wiejskiej w Kwidzynie. Do dyspozycji graczy będzie 30 stołów do futbolu stołowego marki Leonhart

Puchar Burmistrza Miasta Kwidzyn zostanie rozegrany w piątek 16 marca od godziny 16:00.  Osoby, które chcą wziąć udział w tej konkurencji będą mogły się zarejestrować w dniu turnieju do godziny 15:30. Już do rana każdy chętny będzie miał możliwość rozgrzania się w meczach sparingowych a o 14:00 rozpocznie się  trening z zawodnikami reprezentacji Polski.

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Futbolu Stołowego wraz z klubami z Łodzi (Łódzki Klub Futbolu Stołowego) oraz Warszawy (Warszawski Klub Futbolu Stołowego) oraz Miasto Kwidzyn. W polskim związku zrzeszonych jest 18 klubów regionalnych, a profesjonalnie piłkarzyki trenuje ponad 470 zawodników. Reprezentanci Polski są w czołówce zawodników światowych, a w ponad 13 letniej historii futbolu stołowego Polscy zawodnicy i zawodniczki niejednokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Świata.

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe