Piątek, 22.03.2019

Opacian wirtualnie

  • 10.03.2018, 10:35 (aktualizacja 10.03.2018 11:20)
  • TV Kwidzyn
Opacian wirtualnie
Jak już wiecie, Piotr Opacian to nie tylko podróżnik, explorator i łowca przygód, ale też fotografik przyrody, który szczególnie dużo uwagi poświęca popularyzacji gatunków żyjących w naszym najbliższym sąsiedztwie. Właśnie zmontował wirtualną wystawę fotografii przedstawiających bogactwo rodzimych gatunków ptaków i ssaków, do obejrzenia której serdecznie zachęcamy.

Z aparatem fotograficznym Piotr Opacian czuje się równie dobrze  jak z wiosłem w ręku. Wykonanie zdjęć prezentowanych na wirtualnej wystawie wymagało jednak od niego nie lada cierpliwości i pomysłowości. Najpierw dobór miejsca, w którym można spotkać zwierzęta, a następnie pomysł, jak je tam zwabić. Potem długie godziny spędzone w czatowni, niekiedy na trzaskającym mrozie, niekiedy w strugach deszczu. Efekt to zjawiskowe fotografie ssaków i ptaków w ich naturalnym środowisku. Możecie być zdziwieni faktem, że wszystkie sfotografowane okazy żyją na terenie naszego powiatu, dosłownie tuż za miedzą. Chociaż to tereny bardzo przetworzone przez człowieka i w większości podporządkowane celom gospodarczym, to i tak są ostoją dla wielu malowniczych gatunków. Piotr Opacin twierdzi, że potencjał przyrodniczy naszego powiatu jest bardzo duży, wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać i jak zrobić dobre zdjęcie. Niektóre z efektów jego bezkrwawych łowów możecie podziwiać na wirtualnej wystawie opublikowanej niedawno na jego kanale YT. Materiał zawiera też lotnicze sekwencje filmowe ilustrujące środowisko, w którym żyją bohaterowie jego informacji, a każde zdjęcie zaopatrzone jest w rzeczowy opis. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

SSAKI I PTAKI POWIATU KWIDZYŃSKIEGO - WIRTUALNA WYSTAWA FOTOGRAFII PRZYRODNICZEJ

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Quasar
Quasar 12.03.2018, 09:13
"Możecie być zdziwieni faktem, że wszystkie sfotografowane okazy żyją na terenie naszego powiatu, dosłownie tuż za miedzą."

Zapewne mordercy dzikich zwierząt, tzw. "myśliwi", już zacierają ręce i szykują swoje dwururki.
Diana
Diana 13.03.2018, 10:30
To prawda, prawo łowieckie wprowadzone przez PiS to czyste barbarzyństwo. Ruszyła niebywała rzeź różnych gatunków zwierząt bezmyślnie nazywana gospodarką łowiecką. Przykład dał sam minister Szyszko strzelając do bażantów z klatek, potem masowe odstrzały lisów, nawet ciężarnych samic, dzików, a nawet łosi i żubrów. Myśliwi mogą teraz wszystko, wyrzucić z lasu spacerowiczów, pozabijać im psy, pozabijać młode okazy zagrożonych gatunków i polować na prywatnej ziemi wbrew woli jej właściciela. To dzięki rządom PiS zachowania barbarzyńskie stały się obyczajową normą podczas polowań, dzieci obserwujące zabijanie zwierząt i uczestniczące w ponurych ceremoniach zwanych pokotem to wyraz najgorszego zwyrodnienia łowiectwa za rządów PiS. Jeżeli teraz Senat odrzuci poprawki nieco biorące w ryzy myśliwych i ograniczające ich wszechwładzę, to będzie dowód na zakłamanie PiS. Nawet kotek Prezesa nic nie pomorze kiedy dobra zmiana w borze.
~~~~
~~~~ 14.03.2018, 06:43
Diana jesteś sama boginią od polowania i PiSem sobie pyska nie wycieraj.
Quasar
Quasar 13.03.2018, 11:36
Ciekawe, że w powiecie kwidzyńskim największymi myśliwymi są akurat towarzysze z PZPR, tzn. chciałem napisać PO i SLD.

Pozostałe