Gość TV Kwidzyn. Antoni Barganowski.

  • 12.03.2018, 09:27 (aktualizacja 12.03.2018, 10:15)
  • TV Kwidzyn
Gość TV Kwidzyn. Antoni Barganowski.
O rosnących notowaniach SLD, miejscu lewicy na polskiej scenie politycznej i nadchodzących wyborach samorządowych mówi rzecznik powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej Antoni Barganowski.

         Wyniki ostatnich sondaży poparcia dla partii politycznych dają SLD nadzieję na powrót do parlamentu. Niektóre z nich lokują Sojusz nawet jako trzecią siłę polityczną w kraju. Mimo to stawiamy Antoniemu Barganowskiemu pytanie, czy na polskiej scenie politycznej  zdominowanej przez ugrupowania prawicowe, w ogóle jest miejsce dla lewicy oraz na ile obecna sytuacja polityczna i społeczna, jest podobna do tej z lat trzydziestych ubiegłego wieku. Dziś, podobnie jak wtedy, dominują ugrupowania, które pomimo oczywistych różnic mają prawicowy rodowód i wspólne zapatrywania na niektóre kwestie obyczajowe lub dotyczące obszaru wolności obywatelskich. Podobnie jak w latach trzydziestych, mnożą się nacjonalistyczne, a niekiedy jawnie faszystowskie ekscesy oraz rasistowskie wystąpienia. Katalog zbieżności jest zresztą dużo obszerniejszy, o czym jako historyk świetnie wie Gość TV Kwidzyn. Jak w tej sytuacji zamierza poradzić sobie lewica i jakie zagrożenia dla tegorocznych wyborów samorządowych niosą ze sobą niejasne przepisy zawarte w nowej ordynacji oraz brak pieniędzy na wdrożenie innych, rozmawiamy z Antonim Barganowskim - rzecznikiem powiatowych struktur SLD oraz szefem klubu radnych Sojuszu w Radzie Powiatu Kwidzyńskiego.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wyborca
wyborca 18.03.2018, 15:14
Tolek Ty to masz poczucie humoru. A ten drugi to jest AS.
knock
knock 14.03.2018, 06:44
SLD? Z czym do ludu?
WYBORCA
WYBORCA 13.03.2018, 14:23
SLD rządzi razem z PO a nie z OPS em panie" redaktorze". Mam wrażenie po obejrzeniu tego wywiadu że był to wywiad z panem panie "redaktorze" a nie z Antonim Barganowskim. Poza tym jeżeli chodzi o lokalne wybory interesuje mnie moje miasto i powiat ( wyborcze programy komitetów wyborczych, co proponują jakie zmiany wprowadzą) a nie pana wyimaginowana teorie.
Stary pryk
Stary pryk 12.03.2018, 10:45
Narzekacie na opieszałość w procedurach wyborczych a nic nie wspomnieliście o opieszałości w zakresie własnych uprawnień. Jak to ładnie zajęto się w Kwidzynie podziałem na okręgi wyborcze.
Stary pryk
Stary pryk 12.03.2018, 10:32
Jakie zmęczenie ofertą ugrupowań prawicowych? Podlicz najbardziej korzystne dla lewicy dane i będziesz wiedział co to jest zmęczenie.

Pozostałe