Piątek, 22.03.2019

Pracowity tydzień kwidzyńskich strażaków.

  • 12.03.2018, 13:19
  • PSP Kwidzyn
Pracowity tydzień kwidzyńskich strażaków.
W miniony tygodniu, na terenie powiatu kwidzyńskiego straż pożarna interweniowała 18 razy. 6 razy strażacy wyjeżdżali do pożarów, 10 razy do tzw. miejscowych zagrożeń oraz odnotowali 2 alarmy fałszywe.

- w dniu 5.03.2018 r. o godz. 13.10 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Kwidzynie przy ulicy 11 listopada. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy z JRG Kwidzyn oraz Grupę Operacyjną z KP PSP w Kwidzynie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej i udzielenie jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, odłączeniu zasilania w energię elektryczną mieszkania na korytarzu, podanie jednego prądu gaśniczego wody w natarciu do wewnątrz mieszkania na palące się materiały palne, oddymieniu i przewietrzeniu całego mieszkania, częściowej rozbiórce nadpalonej podłogi, sprawdzeniu mieszkania objętego pożarem i pozostałych mieszkań w budynku przy użyciu kamery termowizyjnej i detektora wielogazowego. Straty oszacowano na kwotę 2 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zaprószenie ognia.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

 

- w dniu 6.03.2018 r. o godz. 5.31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o uderzeniu samochodu osobowego w przystanek autobusowy Gniewskim Polu gm. Kwidzyn. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn oraz zastęp z OSP w Pastwie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem. Osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Kwidzynie. Straty oszacowano na kwotę 5 tys. zł. Przypuszczalnej przyczyny zdarzenia nie ustalono.

 

- w dniu 10.03.2018 r. o godz. 14.32 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego przy ulicy Słowackiego w Kwidzynie. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, otwarciu pokrywy silnika, podaniu prądu piany średniej do komory silnika oraz odłączeniu akumulatora. Straty oszacowano na kwotę 1 tys. zł. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zwarcie instalacji elektrycznej.

 

PSP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe