Piątek, 22.03.2019

Chciał ukraś kurtki, groził sprzedawcy.

  • 12.03.2018, 13:25
  • KPP Kwidzyn
Chciał ukraś kurtki, groził sprzedawcy.
W piątek policjanci z Kwidzyna przedstawili zarzuty 27-letniemu mężczyźnie, który ze sklepu sportowego chciał ukraść dwie kurtki, a następnie groził sprzedawcy. Przestępcę ujął jeszcze na miejscu pracownik sklepu, który natychmiast powiadomił funkcjonariuszy. Za usiłowanie kradzieży i groźby karalne 27-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

        Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (8 marca br.) w jednym z centrów handlowych w Kwidzynie. Około godziny 15.00 do sklepu z odzieżą sportową przyszedł mężczyzna i zaczął przymierzać kurtki. Wziął kilka do przymierzalni. Po chwili poprosił o mniejszy rozmiar, pozostałe sam odwieszał. Następnie w sklepowej przymierzalni pozrywał zabezpieczenia z dwóch kurtek i towar warty prawie 720 złotych, ukrył w swojej torbie. Wtedy sprzedawca zauważył, że brakuje mu dwóch z mierzonych kurtek.
Zażądał, aby niedoszły klient mu je oddał. Pokrzywdzony przytrzymując sprawcę, odzyskał towar, jednak był on już uszkodzony. Gdy podejrzany usłyszał, że pracownik sklepu postanowił wezwać policję, zaczął się wyrywać i chciał uciekać. Doszło krótkiej szarpaniny podczas której, agresywny złodziej groził sprzedawcy.
     W wyniku szybko podjętej interwencji, policjanci na miejscu zatrzymali podejrzanego mężczyznę. Okazało się, że sprawcą jest im znany 27- letni mieszkaniec Kwidzyna.
Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W piątek usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży i gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 16.03.2018, 00:47
Co on chciał zrobic? Ukraś!!! Straszne!!!

Pozostałe