Piątek, 22.03.2019

Tydzień kwidzyńskich strażaków

  • 19.03.2018, 14:28
  • PSP Kwidzyn
Tydzień kwidzyńskich strażaków
Pożar w International Paper i wypadek hybrydy to dwie największe akcje, w których brali udział kwidzyńscy strażacy w minionym tygodniu.

- w dniu 13.03.2018 r. o godz. 20.57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego z napędem hybrydowym w Julianowie. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn oraz dwa zastępy z OSP w Prabutach i Obrzynowie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w wydostaniu się kierującemu na zewnątrz pojazdu, odłączeniu zasilania, postawieniu pojazdu na koła, uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych pojazdu. Straty oszacowano na kwotę 30 tys. zł. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została ranna. Przypuszczalnej przyczyny zdarzenia nie ustalono.

 

- w dniu 16.03.2018 r. o godz. 2.07 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w obiekcie Papierni II w International Paper Kwidzyn Sp. z o.o.. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn oraz sześć zastępów z Zakładowej Służby Ratowniczej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przeszukaniu pomieszczeń w celu odnalezienia brakujących pracowników, odłączeniu energii elektrycznej, podaniu jednego prądu gaśniczego proszku oraz dwóch prądów gaśniczych wody w celu ugaszenia pożaru, ewakuacji na zewnątrz budynku jednej osoby poszkodowanej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, przewietrzeniu pomieszczeń hali oraz sprawdzeniu obiektu przy pomocy kamer termowizyjnych oraz wykrywaczy wielogazowych. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było podpalenie.

 

PSP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe