Piątek, 22.03.2019

Drogówka przeprowadzi kaskadowy pomiar prędkości

  • 13.04.2018, 13:48
  • KPP Kwidzyn
Drogówka przeprowadzi kaskadowy pomiar prędkości
W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego w najbliższy poniedziałek (16.04.br.) w godz. 6:00 – 22:00 policjanci z kwidzyńskiej drogówki będą prowadzić działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

      Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na  tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W  przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej  radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym,  często krótkim, odcinku drogi. Celem działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz  eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy  ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący  sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do działań  zostaną  wykorzystane m.in. radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw.  wideo rejestratory i laserowe mierniki prędkości będące w dyspozycji  Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie.  Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn   wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez  kierujących dozwolonej prędkości jazdy.
      Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie  zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale  w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu  drogowego.

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szalony
Szalony 17.04.2018, 22:10
Iskry do śmietnika nie mają pozwolenia na nie a mimo to ludzie się godzą na mandaty.
Marcin
Marcin 14.04.2018, 19:47
hehe pewnie złapią jakiegoś dzika co się podda ich nielegalnym urządzeniom i przyjmie mandat.
radiowozy wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideo rejestratory nie mierzą prędkości kierowcy tylko ich milicyjnej bryki :)
NIE PRZYJMUJEMY TAKICH MANDATÓW!!!
a co do laserówki tez jest temat do pogadania :)

Pozostałe