Czwartek, 24.01.2019

SIEKIERĄ ZNISZCZYŁ MOTOCYKL ZNAJOMEJ

  • 1.05.2018, 19:09 (aktualizacja 01.05.2018 21:43)
  • KPP Kwidzyn
SIEKIERĄ ZNISZCZYŁ MOTOCYKL ZNAJOMEJ KPP Kwidzyn
Policjanci z Kwidzyna zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie siekierą motocykla swojej znajomej. Pokrzywdzona straty oszacowała na 3,5 tys. złotych. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

    Wczoraj  przed godziną 20.00 policjanci z kwidzyńskiej  komendy dostali wezwanie na interwencję do jednej spod kwidzyńskich miejscowości. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że jej znajomy, któremu  pożyczyła swój motocykl, zniszczył go siekierą. Gdy policjanci dojechali na miejsce zobaczyli uszkodzony jednoślad.  Natomiast sprawca przestępstwa już zdążył uciec. Funkcjonariusze  ustalili, że kobieta pożyczyła swój pojazd znajomemu na jeden dzień. Ten jednak przyjechał i oznajmił, że pożyczy go jeszcze na dzień następny.  Gdy właścicielka motocykla się na to nie zgodziła, mężczyzna wziął  siekierę i zaczął uderzać w pojazd. Kobieta wstępnie oszacował straty na  3,5 tys. złotych.
     Kilkanaście minut później 40-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn został  zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że wandal był pijany. Badanie  alko-testem  wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.  Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Dzisiaj  funkcjonariusze przedstawili podejrzanemu zarzut  uszkodzenia mienia. Grozi mu za to kara do nawet 5 lat więzienia.
 

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe