Czwartek, 24.01.2019

Witaj majowa jutrzenko!

  • 3.05.2018, 19:39 (aktualizacja 04.05.2018 03:36)
  • TV Kwidzyn
Witaj majowa jutrzenko!
227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Kwidzyn świętował przy pięknej, słonecznej pogodzie. Uroczystości rozpoczęły się na Skwerze Kombatantów, potem przeniosły się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, skąd ich uczestnicy udali się do katedry, aby wziąć udział w mszy za ojczyznę. Zakończyło je wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które ze względu na krótkie załamanie pogody, w trosce o instrumenty i komfort uczestników, przeniesiono do teatru.

Uroczystości na Skwerze Kombatantów rozpoczęło przybycie orkiestry Helikon, której towarzyszyły trzy grupy mażoretek w różnym wieku. Razem z nimi przybyła Kompania Honorowa 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, która dodała uroczystościom niemało kolorytu. Po wprowadzeniu sztandarów i odśpiewaniu hymnu państwowego, okolicznościowy referat o mocnym przekazie, przedstawiła uczennica SP nr 6 Agata Widz. Po niej, piosenkę o różnych aspektach miłości do ojczyzny z dużym zaangażowaniem i gracją zaśpiewała jej szkolna koleżanka Julka Opalska. Gdy wyjątkowo liczne w tym roku delegacje samorządów, instytucji i rozmaitych organizacji, wśród których nie zabrakło silnych reprezentacji ugrupowań politycznych, złożyły kwiaty na symbolicznej płycie, skrywającej ziemie z pół bitewnych żołnierza polskiego, uroczystości przeniosły się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam, przy dźwiękach melodii wojskowych przygrywanych przez Helikon, również złożono kwiaty, oddając hołd człowiekowi uważanemu za twórcę polskiej niepodległości. Oficjalne uroczystości zakończyła msza w katedrze, gdzie w większości udali się ich uczestnicy. Bardzo sympatyczna była obecność na uroczystościach sporej grupy mieszkańców, wielu z dziećmi lub wnuczętami, wyposażonych w kotyliony i chorągiewki.  W materiale filmowym sprawdzicie, kto w tym roku składał kwiaty  na Skwerze Kombatantów i pod pomnikiem Marszałka.

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

knock
knock 5.05.2018, 10:08
PO takim POwitaniu w katedrze kompania honorowa wojskowa z Braniewa nie przyjedzie chyba więcej do Kwidzyna.
widzę
widzę 4.05.2018, 23:19
heheszki pisowcy marynarek nie potrafią zapinać
Moher
Moher 4.05.2018, 13:48
Po pierwsze kotyliony redaktorze to nosi się na bale. Na święta narodowe zakłada się KOKARDY NARODOWE wg wzorów sprzed wojny lub wzoru 2014. Nie ma dowolności. Kokardy wzór 2014 mieli w tym roku np. Prezydent i przedstawiciele rządu czy Sejmu i Senatu. Po drugie ile to PiS - ów brało udział w uroczystościach z cztery? ????
wiedzący
wiedzący 4.05.2018, 14:41
PiS jest jeden ,silny, zwarty i gotowy.
Jeden ha ha
Jeden ha ha 4.05.2018, 15:13
PiS Żebrowskiego to jeden, Eurudyty Pomykacza to drugi, M. Strociaka+Makowski to trzeci, Szmiendowskiego to czwarty no i jeszcze miłośnicy UFO anty świeci J. Strociaka +Smejlis to piąty czy PiS podobne.
@@@
@@@ 5.05.2018, 10:15
Żebrowski reprezentuje już tylko Cukrownię Malbork

Pozostałe