Czwartek, 24.01.2019

18 wypadków drogowych i 6 pijanych kierowców to bilans majówki w naszym powiecie

  • 7.05.2018, 11:55
  • KPP Kwidzyn
18 wypadków drogowych i 6 pijanych kierowców to bilans majówki w naszym powiecie KPP Kwidzyn
Groźnie wyglądała kolizja drogowa, która miał miejsce w sobotę (5.05.br.) około godz. 14.00 w Nowej Wsi Kwidzyńskiej. Tam wstępne ustalenia mundurowych wykazały, że kierowca jadący vw golfem nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia czołowego z oplem antarą. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a kierujący pojazdami byli trzeźwi.

    Bezpieczeństwo w ruchu drogowym podczas majowego weekendu to już stały  element policyjnych działań. Funkcjonariusze przede wszystkim sprawdzali  trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, zapinanie pasów  bezpieczeństwa oraz przewożenie dzieci w fotelikach. Mundurowi zwracali  także uwagę na zachowanie zmotoryzowanych, w tym przestrzeganie
ograniczeń prędkości.
   Jak co roku majowy weekend to okres wytężonej pracy policjantów. W tym  roku majowy weekend był dużo dłuższy niż zeszłoroczny. Stąd w trosce o  bezpieczeństwo podróżujących kilkudziesięciu mundurowych zaangażowanych było w nadzór nad prawidłowym zachowaniem kierujących na drodze. Funkcjonariusze kontrolowali główne ciągi komunikacyjne powiatu oraz miejsca, w których najczęściej dochodziło do zdarzeń drogowych.
    Policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów, zwracali uwagę na stan  trzeźwości kierujących, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie  dzieci w fotelikach, bądź innych przystosowanych do tego celu urządzeniach. Kolejnym elementem policyjnej kontroli było zachowanie się  kierujących na drodze, w tym stosowanie się do ograniczeń prędkości,
niewyprzedzanie na zakazach oraz prawidłowe włączanie się do ruchu z  dróg podporządkowanych. Właśnie takie przewinienia kierowców to główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych.

   W tym roku na terenie powiatu kwidzyńskiego funkcjonariusze podczas  trwania 10-dniowej akcji przebadali pod kątem trzeźwości kilkuset  kierowców. Mundurowi uniemożliwili jazdę 6 nietrzeźwym (w tym czterem rowerzystom i jednemu motorowerzyście, którzy mieli od 0,8 do 3 promila  w organizmie) oraz dwóm kierowcom po alkoholu (0,26 – 0,38 ‰).

    Policjanci pracowali przy jednym wypadku drogowym, do którego doszło w  środę (2.05.br) gdzie w Gardei na ul. Kwidzyńskiej został potrącony  20-latek. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, mężczyzna  prawdopodobnie wbiegł na przejście dla pieszych z za samochodu. Pieszy z  urazem nogi i ogólnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Uczestnicy
całego zdarzenia byli trzeźwi. Ponadto funkcjonariusze zanotowali 18 kolizji drogowych, z których jedną  spowodował kierowca po alkoholu - 0,38‰. Groźnie wyglądała inna kolizja drogowa, która miał miejsce w sobotę  (5.05.br.) około godz. 14.00 w Nowej Wsi Kwidzyńskiej. Tam wstępne  ustalenia mundurowych wykazały, że kierowca jadący vw golfem
nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia  czołowego z oplem antarą. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał, a kierujący pojazdami byli trzeźwi.

    Wszyscy zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem za jazdę pod  wpływem alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie  nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast po  użyciu alkoholu – kara grzywny. Nietrzeźwi rowerzyści odpowiedzą za  wykroczenie. Mimo wzmożonych kontroli policyjnych, a także prowadzonych medialnych  kampanii profilaktycznych, w dalszym ciągu na naszych drogach można  spotkać nietrzeźwych kierowców i piratów drogowych. Policjanci   zapowiadają jeszcze częstsze kontrole drogowe!
 

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe