POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU KOLEJOWEGO

  • 14.05.2018, 15:16 (aktualizacja 14.05.2018, 15:33)
  • KPP Kwidzyn
POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ OKOLICZNOŚCI WYPADKU KOLEJOWEGO
Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają szczegółowo okoliczności wypadku kolejowego do którego doszło w sobotę wieczorem. Na torowisku w okolicach Prabut, pociąg relacji Gdynia – Warszawa, potrącił 22-latka. Ranny mężczyzna przetransportowany został śmigłowcem do szpitala

W sobotę około godz. 19.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie został powiadomiony o potrąceniu osoby na torach kolejowych w okolicach Prabut.
Z pierwszych ustaleń policjantów wynika, że kilka minut przed godz. 19:00 pociąg Pendolino relacji Gdynia - Warszawa potrącił idącego po torowisku mężczyznę.  Do wypadku doszło kilka kilometrów od Prabut w kierunku Susza. Ciężko ranny 22-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego został przetransportowany śmigłowcem do szpitala. 
      Policjanci, którzy pracowali na miejscu zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ustalili świadków wypadku a policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady. Funkcjonariusze sprawdzili również trzeźwość kierownika pociągu oraz maszynisty. Od rannego 22-latka została pobrana krew. Badanie wykaże, czy mężczyzna był pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego wypadku.
        Policjanci również przypominają, że nie wolno chodzić po torach, jest to niezgodne z prawem i bardzo niebezpieczne. W momencie gdy maszynista widzi osobę przechodzącą przez tory w miejscu niedozwolonym lub pojazd na torach jest już za późno. Droga hamowania pociągu może wynieść nawet do 2 km, czyli mniej więcej tyle co długość 20 pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Pociągi nie mogą się zatrzymać na tyle szybko, aby uniknąć kolizji. Ponadto dzisiejsze pociągi są cichsze niż kiedykolwiek, wiele z nich podczas jazdy nie wytwarza charakterystycznego stukotu. Pociąg jest zawsze bliżej i porusza się szybciej, niż myślisz.
Zawsze bądź czujny na terenie kolejowym! Nie czytaj, nie miej słuchawek w uszach, które mogą zagłuszać odgłosy zbliżającego się pociągu!

 

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe