PODSUMOWANIE 3-DNIOWYCH DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”

  • 14.05.2018, 15:19 (aktualizacja 14.05.2018, 15:35)
  • KPP Kwidzyn
PODSUMOWANIE 3-DNIOWYCH DZIAŁAŃ „PRĘDKOŚĆ”
W dniach od 11 do 13 maja br. na drogach województwa pomorskiego policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość” ukierunkowane na egzekwowanie przepisów dotyczących obowiązujących ograniczeń prędkości. Podczas działań policjanci na terenie powiatu kwidzyńskiego skontrolowali 76 pojazdów, w 48 przypadkach powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości jazdy.

   To właśnie nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa do zwiększonej ilości wypadków dochodzi w weekendy. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Prędkość” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest zbyt szybka jazda.
     W ciągu trwających trzy dni działań, policjanci z kwidzyńskiej drogówki skontrolowali łącznie 76 samochodów i ujawnili 48 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości, za które nałożono mandaty karne. Ponadto jeden z kierowców stracił prawo jazdy na 3 miesiące.  Mężczyzna kierując swoim alfa romeo w Prabutach na ul. Malborskiej przekroczył dozwoloną prędkość aż o 54 km/h. Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami, zatrzymali 42-latkowi prawo jazdy, oraz ukarali za popełnione wykroczenie mandatem i 10 punktami karnymi.
        Nadal wielu kierowców zbyt lekkomyślnie wciska pedał gazu w swoim samochodzie, nie zważając na konsekwencje dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych. Dlatego tak istotnym elementem, poprawiającym nasze wspólne bezpieczeństwo jest właśnie dostosowanie prędkości nie tylko do obowiązujących przepisów, ale również do warunków panujących na drodze.

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe