Pracowity tydzień strażaków

  • 14.05.2018, 15:23
  • PSP Kwidzyn
Pracowity tydzień strażaków
W minionym tygodniu kwidzyńscy strażacy interweniowali przy 3 pożarach i 16 zagrożeniach miejscowych wśród, których był wypadek samochodowy i potrącenie pieszego przez pociąg.

    W dniach od 07.04.2018 r. – 13.05.2018 r. na terenie powiatu kwidzyńskiego odnotowano 19 zdarzeń, w tym 3 pożary oraz 16 miejscowych zagrożeń.

 

 

Wybrane zdarzenia: 

 

- w dniu 12.05.2018 r. o godz. 18.58 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu mężczyzny przez pociąg osobowy w Prabutach przy ul. Pustej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Kwidzyn, dwa zastępy z OSP Prabuty, zastęp z OSP Sypanica, zastęp z OSP Obrzynowo oraz zastęp z OSP Kołodzieje. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy ZRM w udzielaniu pomocy osobie poszkodowanej, poszukiwaniu amputowanej kończyny, zabezpieczeniu lądowania LPR. W wyniku zdarzenia jedna osoba została ranna.

 

 

- w dniu 13.05.2018 r. o godz. 12.41 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych na DK 55 w Kwidzynie przy ul. Sportowej. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym i przekazaniu ich ZRM, usunięciu plamy płynów eksploatacyjnych przy użyciu sorbentu, kierowaniu ruchem, uprzątnięciu jezdni z elementów karoserii pojazdów oraz usunięciu pojazdów na pobocze. W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Straty oszacowano na 4 tys. zł.

 

PSP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe