10-LATEK WPADŁ POD KOSIARKĘ. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ.

  • 22.05.2018, 13:00
  • KPP Kwidzyn
10-LATEK WPADŁ POD KOSIARKĘ. POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ.
Policjanci pracowali przy wypadku w którym ranny został 10-letni chłopiec. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopak razem ze swoim 12-letnim kolegą jeździł po ogródku sąsiada małym traktorkiem do koszenia trawy. W pewnym momencie 10-latek spadł z kosiarki, a jego noga dostała się pod nożyce urządzenia. Z poważnymi obrażeniami nogi, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu.
      W związku z rozpoczynającym się sezonem prac w ogrodach i na polach kwidzyńscy policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Czasami chwila nieuwagi wystarczy, aby doszło do wypadku. Pamiętajmy, że niektóre sprzęty, w szczególności rolnicze, nie nadają się do zabawy dla dzieci. Niekiedy wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do wypadku.
      Okres od wiosny do jesieni, to czas wzmożonych prac w ogrodach, na polach czy w lesie. To czas kiedy szczególnie często dochodzi do wypadków podczas prac polowych. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych zarówno z przygotowaniem maszyn do pracy, jak również samej obsługi urządzeń rolniczych. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że pracujące maszyny stanowią duże zagrożenie głównie dla dzieci, które nie zawsze potrafią właściwie je obsługiwać lub przewidzieć skutki ich działania. Chwila nieuwagi niejednokrotnie może skończyć się tragicznie. 
      Do takiego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 17.00 na terenie gminy Kwidzyn. Policjanci pracowali przy wypadku w którym ranny został 10-letni chłopiec. Jak ustalili funkcjonariusze, chłopak razem ze swoim 12-letnim kolegą jeździł po ogródku sąsiada małym traktorkiem do koszenia trawy. W pewnym momencie 10-latek spadł z kosiarki, a jego noga dostała się pod nożyce urządzenia. Z poważnymi obrażeniami nogi, śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu.      Policjanci ustalają szczegółowo przyczyny wypadku i przypominają, że obsługa wszelkich maszyn i urządzeń rolniczych, czy też ogrodowych wymaga dużego doświadczenia, rozwagi i ostrożności. Dzieci nie powinny się nimi bawić, a zabierając ze sobą do tego typu prac nasze pociechy, musimy zapewnić im właściwą opiekę.
      Pamiętajmy również, że ogromny wpływ na bezpieczeństwo ma również stan trzeźwości. Pijąc alkohol podczas wykonywania prac, stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych osób. Na szczęście na terenie powiatu kwidzyńskiego do tego typu zdarzeń dochodzi rzadko. W ubiegłym roku policjanci odnotowali jedno zdarzenie, gdzie podczas wykonywania prac leśnych, pracownik złamał nogę.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@@@
@@@ 24.05.2018, 10:23
Co za tekst!!! Policjanci pracowali przy wypadku? To chirurdzy mieli chyba więcej do roboty.

Pozostałe