Czwartek, 24.01.2019

Powiatowe obchody Dnia Strażaka

  • 23.05.2018, 13:31 (aktualizacja 23.05.2018 16:06)
  • TV Kwidzyn
Powiatowe obchody Dnia Strażaka Arcadio Morales
Państwowa Straż Pożarna w Kwidzynie ma nowego komendanta. Po 26 latach służby w naszym mieście, w tym 9 na stanowisku komendanta, odwołany został st. brygadier Sławomir Bogiel. Jego miejsce zajął st. kapitan Zbigniew Rzepka, który do tej pory pełnił służbę w Tczewie. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w poniedziałek 21 maja, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka.

Starszy brygadier Sławomir Bogiel służbę w Państwowej Straży Pożarnej pełnił od 31 lat. W Kwidzynie pracę rozpoczął w 1992 roku, od objęcia dowództwa JRG. Dziewięć lat temu został powołany na stanowisko komendanta.  Jego służbę wysoko ocenił obecny na uroczystości Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. brygadier Tomasz Komoszyński. Ciepłych słów nie szczędzili mu licznie zebrani samorządowcy, którzy podkreślali jego wkład w rozwój kwidzyńskiej jednostki i ochrony p.poż w powiecie.

- Pozostawiam naszą komendę wyposażoną w nowoczesny sprzęt i pojazdy ratownicze, dziękuję również pozostałym służbom, instytucjom i przedsiębiorcom, na których zawsze mogłem liczyć. Mojego następcę zapewniam, że pozostawiam mu dobrze wyszkoloną załogę i wierzę, że będzie w stanie sprostać stawianym jemu wyzwaniom - mówił podczas uroczystości st.brygadier Sławomir Bogiel. Podziękował również żonie za okazywane wsparcie oraz władzom samorządowym za lata owocnej współpracy.

Przemawiając w imieniu zebranych samorządowców, starosta Jerzy Godzik powiedział m.in, że jego zdaniem odchodzący komendant jest stanowczo za młody, aby przechodzić  na emeryturę i mógłby jeszcze długo pełnić służbę. Podkreślał też bardzo dobrą współpracę i jej efekty w postaci modernizacji sprzętu kwidzyńskiej komendy.

Nowy komendant. st. kapitan Zbigniew Rzepka powołany został na okres próbny wynoszący dwa miesiące. Do tej pory pełnił on służbę w Tczewie, gdzie przez ostatnie lata był zastępcą komendanta. St. kapitan Zbigniew Rzepka jest absolwentem szkoły aspirantów PSP oraz Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego, gdzie podczas studiów niestacjonarnych uzyskał tytuł magistra inżyniera ochrony środowiska. Służbę w PSP zaczynał w 2002 r. od rangi młodszego inspektora, przechodząc wszystkie szczeble awansu w 2012 r. został zastępcą komendanta w Tczewie.

Podczas uroczystości wręczono też odznaczenia resortowe, awanse i nagrody pieniężne. Powiatowe obchody święta strażaków odwiedziła też posłanka do Parlamentu Europejskiego Agnieszka Fotyga i wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk, którzy podziękowali wszystkim strażakom za ofiarną służbę. Szczegóły uroczystości w materiale filmowym.

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe