Czwartek, 24.01.2019

Ruszyła IV edycja Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

  • 11.06.2018, 11:55 (aktualizacja 11.06.2018 12:35)
  • TV Kwidzyn
Ruszyła IV edycja Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego.
Od dziś możecie głosować na projekty zgłoszone w IV edycji KBO. Do głosowania zakwalifikowano 8 projektów o łącznej wartości 1 452 708 zł, a ich kolejność na liście komisyjnie wylosowano w ubiegły czwartek. Sprawdźcie, na jakie projekty możecie głosować.

Projekty, które trafiły do głosowania w tej edycji Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego, będą realizowane w roku budżetowym 2019. Procedura głosowania rozpoczęła się tak wcześnie ze względu na kalendarz wyborczy, który zakłada, że w tym roku muszą odbyć się wybory samorządowe. W tej edycji KBO zgłoszono 19 projektów o łącznej wartości przekraczającej 3 mln zł. Niestety aż 9 projektów nie zostało dopuszczonych do głosowania ze względu na niezgodność z regulaminem KBO lub braki formalne wniosków. Dwa projekty, za zgodą autorów, zostały połączone w jeden, a jeden został wycofany. W ten sposób na placu boju pozostało 8 projektów, na które od dziś można głosować.

- Plac zabaw i siłownia plenerowa przy ul. 15 sierpnia - wartość projektu 200 000 zł

- Trzymaj bezpieczną prędkość na Osiedlu Piastowskim  - wartość projektu 14 000 zł

- Oświetlenie boiska bocznego na stadionie miejskim - wartość projektu 204 500 zł

- Strefa psiej aktywności przy ul. Miłosnej - 148 000 zł

- Budowa boiska wielofunkcyjnego ze sztuczną nawierzchnią na Osiedlu Bajkowym - wartość projektu 322 000 zł

- Rozbudowa i zadaszenie sceny oraz budowa ławek dla widzów na placu Jana Pawła II - wartość projektu 448 900 zł

- Brak zgody na psie odchody - wartość projektu 21 700 zł

- Bezpieczny i czysty Kwidzyn - monitoring parku Balaton oraz innych miejsc narażonych na dewastację - 93 000 zł - ten projekt powstał za zgodą autorów z połączenia dwóch o podobnej tematyce dotyczącej monitoringu 

Z materiału filmowego dowiecie się, jakie błędy popełnili autorzy wniosków niezakwalifikowanych do głosowania oraz co zrobić, aby uniknąć ich w przyszłości, gdzie się znajdują i w jakich godzinach będą czynne punkty do głosowania oraz co zrobić, aby skorzystać z urny mobilnej przeznaczonej dla osób z ograniczeniami ruchowymi oraz dla seniorów, którzy ukończyli 75 rok życia. W końcu prześledzicie przebieg losowania numerów na kartach do głosowania. Ruszajcie do urn, w końcu to budżet obywatelski.

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

hh
hh 11.08.2018, 22:32

Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl

Pozostałe