Pijani kierowcy zatrzymani przez policję

  • 11.06.2018, 13:35
  • KPP Kwidzyn
Pijani kierowcy zatrzymani przez policję
Policjanci z kwidzyńskiej komendy w miniony weekend zatrzymali dwóch pijanych kierowców i nietrzeźwego rowerzystę. Kierowcy samochodów osobowych niebawem odpowiedzą przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast pijany rowerzysta został ukarany mandatem karnym. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek.


    W miniony weekend policjanci z Kwidzyna udaremnili jazdę trzem pijanym  użytkownikom dróg. Pierwszy z nich zatrzymany został w piątek 08 czerwca br. kilka minut  przed godz. 22.00 w Kwidzynie na ul. Hallera. Policjanci zatrzymali do  kontroli drogowej kierowcę skody. Od 65-letniego kierowcy mundurowi  wyczuli woń alkoholu. Po badaniu alkotestem okazało się, że mieszkaniec  Kwidzyna ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Drugi nietrzeźwy użytkownik dróg zatrzymany został następnego dnia tużpo godz. 22.00 w miejscowości Gardeja. Mundurowi postanowili zbadać stan trzeźwości kierowcy astry. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,6  promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu  dalszą jazdę. Tego samego dnia w Kwidzynie na ulicy Grudziądzkiej został zatrzymany do  kontroli rowerzysta. 45-latek poddany badaniu na zawartość alkoholu  wydmuchał ponad 1,5 promila alkoholu. Został ukarany mandatem karnym. Niebawem kierowcy samochodów osobowych odpowiedzą przed sądem i stracą prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi im do 2 lat  więzienia.
     Pomimo wielu działań podejmowanych przez policjantów problem  nietrzeźwych na naszych drogach istnieje. Dotyczy nie tylko kierujących  samochodami, ale także rowerzystów i pieszych. Pamiętajmy, że każdy  pijany uczestnik ruchu drogowego stwarza realne zagrożenie dla siebie oraz innych.
     Policjanci apelują do kierowców aby za kierownicę wsiadali zawsze wypoczęci i trzeźwi. Nie powinniśmy pozostawać obojętni  gdy widzimy osobę po alkoholu  wsiadającą za kierownicę samochodu lub na rower. Należy nie dopuścić  takiej osoby do kierowania pojazdem, a jeżeli okaże się to bezskuteczne  należy niezwłocznie powiadomić Policję. W ten sposób możemy zapobiec  tragedii.

KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe