Gość TV Kwidzyn. Roman Bera.

  • 25.06.2018, 12:32 (aktualizacja 25.06.2018, 13:16)
  • TV Kwidzyn
Gość TV Kwidzyn. Roman Bera.
Z wiceburmistrzem ds. oświaty rozmawiamy na temat efektów, które do tej pory przyniosła reforma edukacji oraz o nowych pomysłach MEN, takich jak nowy system oceny pracy nauczycieli oraz program Dobry start.

     W piątek 22 czerwca rozbrzmiał ostatni dzwonek roku szkolnego 2017/18. Był to pierwszy rok funkcjonowania szkół po wprowadzeniu reformy edukacji. Z siatki szkół zniknęły gimnazja, zastąpione przez ośmioletnią podstawówkę. Aby utrzymać dotychczasowy poziom zatrudnienia wśród nauczycieli oraz nadal wykorzystywać potencjał kwidzyńskich szkół, konieczne były zmiany, które niestety najbardziej odczuli uczniowie. Pojawiła się też nowa podstawa programowa, której autorów MEN, mimo wyroków sądów, ciągle nie chce ujawnić. Roman Bera odniósł się do zmian, jakie samorząd musiał wprowadzić w sieci szkół oraz do innych nowości  pojawiających się w oświacie. Czy nowy system oceny pracy nauczycieli oraz projektowany dodatek w wysokości 500 zł za osiągnięcia w pracy, będą sposobem motywowania nauczycieli, czy wywierania na nich presji, czy nowa podstawa programowa ułatwiła, czy skomplikowała życie rodzicom i uczniom, i w końcu czy program Dobry start odpowiada na najpilniejsze potrzeby rodziców, których dzieci chodzą do szkoły. Na te i inne pytania odpowiada dzisiejszy Gość TV Kwidzyn Roman Bera.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obserwator
obserwator 16.07.2018, 11:21
Może ekspert od fizyki wypowie się na temat obecnej podstawy programowej z fizyki autorstwa PO. Rzetelność tych panów jak zwykle wątpliwa.Przekonanie platformersów o swojej doskonałości i nieomylności już męczy. Można odejść po prostu a nie trzymać sie kurczowo stołków.
uczycielka
uczycielka 25.06.2018, 14:26
Panie Bera dlaczego Szkoła z odzialami Sportowymi nie może prowadzić rekrutacji do klas innych niż pierwsze? Dlaczego w Szkole Podstawowej nr 2 była dwuzmianowość, mimo że dyrektor mówił że nie będzie chodzenia na dwie zmiany? Dlaczego dzieci chodzace do SP dwa musza sie uczyc w tzw. klasach przejsciowych. Dlaczego redaktor o to nie pytał. Jest doskonale wyposażona szkoła byłe Gimnazjum nr 2 a zmusza się dzieci do chodzenia do staruszki SP 2. niech rodzice zadecyduja gdzie chcą posłąć dziecko a nie magistrat!
Belferka
Belferka 25.06.2018, 20:50
Może dla tego, droga Koleżanko, że Dwójka jest najlepszą szkołą w mieście i rodzice wolą aby ich dzieci właśnie tam pobierały nauki, nawet w systemie zmianowym. Popracujcie jeszcze nad reputacją i poziomem, to nie będziecie mieli kłopotu z naborem.

Pozostałe