Tydzień kwidzyńskich strażaków

  • 25.06.2018, 13:24
  • PSP Kwidzyn
Tydzień kwidzyńskich strażaków
Czołowe zderzenie dwóch BMW oraz zakleszczenie ręki w maszynce do mięsa, które spotkało pracownicę sklepu spożywczego przy ul. Toruńskiej to najpoważniejsze wyzwania jakim w minionym tygodniu musieli sprostać kwidzyńscy strażacy. Ponadto odnotowano 5 pożarów traw oraz 14 zdarzeń związanych z usuwaniem szkód po silnych wiatrach.

W dniach od 18.06.2018 r. – 24.06.2018 r. na terenie powiatu kwidzyńskiego odnotowano 30 zdarzeń, w tym 9 pożarów oraz 21 miejscowych zagrożeń.

Wybrane zdarzenia: 

 

- w dniu 21.06.2018 r. o godz. 08.57 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Obory gm. Kwidzyn na drodze wojewódzkiej 588. Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z JRG Kwidzyn oraz zastęp z OSP Sadlinki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, odłączeniu akumulatorów w dwóch pojazdach biorących udział w zderzeniu, kierowaniu ruchem pojazdów oraz sorpcji płynów eksploatacyjnych. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności przy wykonywaniu manewru wyprzedzania. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane. Straty oszacowano na około 80 tys. zł.

 

 

- w dniu 23.06.2018 r. o godz. 09.22 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Kwidzynie wpłynęło zgłoszenie o uwięzionym przedramieniu kobiety w obudowie maszynki do mielenia mięsa w sklepie spożywczym w Kwidzynie przy ul. Toruńskiej. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z JRG Kwidzyn. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu ręki poprzez rozcięcie obudowy maszynki przy użyciu brzeszczotu. Zespół Ratownictwa Medycznego zabrał osobę poszkodowaną do szpitala. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia było zakleszczenie ręki przez obudowę maszynki do mięsa. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Straty oszacowano na około 1 tys. zł.

 

Ponadto odnotowano 5 pożarów traw oraz 14 zdarzeń związanych z usuwaniem szkód po silnych wiatrach.

PSP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe