Pijany motocyklista spowodował wypadek.

  • 03.07.2018, 12:13 (aktualizacja 03.07.2018, 12:16)
  • KPP Kwidzyn
Pijany motocyklista spowodował wypadek.
Policjanci z kwidzyńskiej komendy ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w nocy w miejscowości Mareza. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że motocykl zderzył się z mercedesem. Jak się okazało kierowca jednośladu był pijany. Z ogólnymi obrażeniami ciała i połamaną miednicą został przetransportowany do szpitala. Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz nawet do 4 lat pozbawienia wolności.
 
       Minionej nocy tj. 03.07.br. około godziny 2.00 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Mareza. Na miejsce zdarzenia skierowani zostali policjanci, referent oraz technik kryminalistyki. Mundurowi zabezpieczyli miejsce  wypadku, przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli dokumentację fotograficzną.
      Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 19-letni kierujący motorowerem na drodze dojazdowej usytuowanej wzdłuż drogi K-90 będąc pod wpływem alkoholu doprowadził do czołowego zderzenia się z jadącym z  naprzeciwka mercedesem, którym jechał 29- letni mężczyzna. W wyniku wypadku ranny został motocyklista. Z ogólnymi obrażeniami ciała  i połamaną miednicą został przetransportowany do szpitala w Grudziądzu. Badanie na trzeźwość kierujących wykazało, że jadący jednośladem  mieszkaniec Kwidzyna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Śledczy teraz wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego. Wkrótce  kierujący motorowerem usłyszy zarzut spowodowania wypadku w stanie  nietrzeźwym. Za to przestępstwo grozi kara do 4 lat pozbawiania  wolności.
     W związku z powtarzającymi się przypadkami kierowania pojazdami pod  wpływem alkoholu i ich konsekwencjami, policjanci apelują o zachowanie  zdrowego rozsądku i szczególnej ostrożności na drodze. Nigdy nie należy  kierować  pojazdem po spożyciu alkoholu !!!  Należy również reagować w  sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę  samochodu, na motocykl lub rower. Taka postawa to nasz społeczny  obowiązek. Powinno się wówczas podjąć działania zmierzające do nie   dopuszczenia takiej osoby do kierowania pojazdem, a w sytuacji, gdy  okaże się to niemożliwe, niezwłocznie powiadomić Policję. Pamiętajmy, w  ten sposób możemy uratować ludzkie życie, zapobiec tragedii i zmniejszyć  ilość ofiar wypadków drogowych.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe