Niedziela, 17.02.2019

Folklor i biesiada w Kwidzynie

  • 12.07.2018, 13:37 (aktualizacja 12.07.2018 15:04)
Folklor i biesiada w Kwidzynie
Jeżeli ktoś potraktowałby tę imprezę całkiem poważnie, to musiałby dojść do wniosku, że wróciły czasy tak trafnie scharakteryzowane przez Stanisława Bareję w kultowym filmie "Miś". Na szczęście Folklor i biesiada to rodzaj ludowego żartu, którego celem jest udowodnienie, że biorącym w nim udział wykonawcom nieobce jest zdrowe poczucie humoru i dystans do siebie.

     Pierwsza część imprezy organizowanej z inicjatywy lokalnego zespołu Powiślanki polegała na konkursie, podczas którego uczestnicy  wykonują piosenki opisujące dokonania lokalnych polityków. Wśród bohaterów lirycznych znaleźli się wójtowie gmin naszego powiatu, burmistrz Kwidzyna, starosta, przewodniczący Rady Powiatu i jeden radny. To właśnie  oni musieli podjąć trudną i odpowiedzialną dezyzję, który z dwóch zespołów zachwalających ich dokonania zasługuje na puchar. Konkursowe piosenki  wychwalały walory osobiste bohaterów, ale przede wszystkim ich sukcesy i wkład w rozwój jednostek samorządowych, którymi kierują. Zgromadzona publiczność mogła usłyszeć, który z nich jest przystojny, ile kilometrów wodociągów wybudował i jak cenny wkład wniósł w rozwój lokalnej kultury. Biorąc pod uwagę, że wykonawcy, którzy przyjechali z odległych części naszej ojczyzny,  raczej nie znali osób, o których śpiewają, nie można im odmówić  talentu  apologetycznego na miarę mistrza Kadłubka. Sami zainteresowani słuchali z zadowoleniem, a przynajmniej ci, którzy na imprezę przyszli, bo niektórzy z samorządowców, których zasługi z takim oddaniem wychwalano, niestety byli nieobecni. Pojawiła się za to para radnych opozycyjnych, z których min trudno było wywnioskować, czy są zdegustowani laurkami dla politycznych konkurentów, czy żywią głęboką nadzieję, ze już za rok tak ciepłe i pełne podziwu słowa ze sceny festiwalu popłyną pod ich adresem. Tak czy inaczej trzeba mieć nadzieję, że ta część cieszącej się dużą popularnością wśród wykonawców imprezy, była żartem utrzymanym w weselno-biesiadnej konwencji. Zresztą oceńcie sami.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

nnn
nnn 7.10.2018, 08:44
to jest po prostu,jakas feudalna ,poddańska ofiara dla moznych wladców Kwidzyna...komedia ,to mało powiedziane..
TW Scorpio
TW Scorpio 13.07.2018, 13:11
Wiedziałem jak zmusić redaktora do zamieszczenia mojego wizerunku. Zakład wygrany :)
666
666 13.07.2018, 20:10
wystarczyło uklęknąć
zdegustowany
zdegustowany 12.07.2018, 23:42
jak tw skorpion wygra wybory to wszystkie imprezy będą tak wyglądały. pora się przyzwyczajać
xyz
xyz 14.07.2018, 22:05
Przesadzasz. Gorzej już być nie może. Może tyko być lepiej I jeszcze te twoje robienie kubańskiej tv
mały człowiek
mały człowiek 15.07.2018, 14:38
Rzeczywiście to sztuka przy okazji imprezy kulturalnej napisać tekst polityczny pełen różnych chorych insynuacji i w sposób wredny zmanipulować czołówkę. Taka kubańska tv za pieniądze podatników. Żal.

Pozostałe