Dwa wypadki jednego dnia, trzy osoby poszkodowane.

  • 25.07.2018, 21:33
  • KPP Kwidzyn
Dwa wypadki jednego dnia, trzy osoby poszkodowane.
Do dwóch wypadków doszło minionej doby na drogach powiatu kwidzyńskiego. Pierwszy miał miejsce na drodze w Otłowcu a drugi w Brachlewie. Wskutek obu zdarzeń trzy osoby zostały poszkodowane. Funkcjonariusze obecnie wyjaśniają szczegółowo okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych.
     Do pierwszego ze zdarzeń doszło wczoraj około godziny 13.50 na drodze  DK55 Gardeja – Kwidzyn w miejscowości Otłowiec. Ze wstępnych ustaleń  wynika, że jadący dostawczym vw od strony Gardei 80-letni mężczyzna  wykonywał manewr wyprzedzania w miejscu niedozwolonym i zderzył się z  ładowarką, ranny został 58-letni pasażer tego pojazdu oraz kierujący vw.  Obaj mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitala w Grudziądzu.
    Tego samego dnia o godzinie 18.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w  Kwidzynie odebrał kolejne zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego na  drodze DK55 w miejscowości Brachlewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów  pracujących na miejscu wynika, że nn sprawca jadący vw passatem koloru  czarnego od strony Kwidzyna w stronę Sztumu nie zachowując ogólnych  zasad bezpieczeństwa podczas wyprzedzania innego pojazdu zmusił jadącą z  naprzeciwka 31-letnią kobietę kierującą renault do zjechania do  przydrożnego rowu. Renault podróżowały 4 osoby w tym dziecko w wieku 8  lat. W wyniku zaistniałego zdarzenia 51-letnia pasażerka renault doznała  urazu kręgosłupa.
   Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy i przebiegu  opisanego powyżej zdarzenia w miejscowości Brachlewo, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym KPP Kwidzyn tel. (55)  645-02-45 lub całodobowo z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w  Kwidzynie tel. (55) 645 - 02 - 22.
Policja przypomina!!
Jak wynika z art. 44 ust. 2 pkt. 3 ustawy Prawo o ruchu drogowym,  kierujący pojazdem uczestniczący w wypadku drogowym w którym są osoby ranne jest zobowiązany do pozostania na miejscu wypadku, a jeżeli wezwanie pogotowia lub Policji wymaga oddalenia się - niezwłocznie  powrócić na to miejsce. Za ucieczkę z miejsca wypadku grozi odpowiedzialność karna.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe