Kolizja w Podzamczu i zatrzymany na zakazie

  • 27.07.2018, 15:13
  • KPP Kwidzyn
Kolizja w Podzamczu i zatrzymany na zakazie
Wczoraj policjanci z Kwidzyna pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Podzamcze, gdzie kierująca samochodem osobowym straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na przydrożnym polu. Tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali też mężczyznę, który kierował vw pomimo aktywnego zakazu sądowego.
 
   W czwartek (26.07.br.) ok. godz. 8.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Podzamcze. Na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy przeprowadzili oględziny. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 55-letnia mieszkanka gminy  Ryjewo kierująca volvo nie dostosowała  prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała na polu. W wyniku zdarzenia  55-latka nie doznała poważnych obrażeń. Badanie alkotestem wykonane przez funkcjonariuszy wykazało, że kierująca była trzeźwa.
    Tego samego dnia o godzinie 18.00 również w miejscowości Podzamcze funkcjonariusze kwidzyńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego vw passatem 51-letniego mężczyznę. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec gminy Sadlinki posiada  aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący od  28.12.2015 do 28.12.2018r. wydany przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę, a sprawę przekazali do  Sądu. Za złamanie sądowego zakazu kierującemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe