Czwartek, 24.01.2019

Policjanci zatrzymali czterech kierowców z promilami

  • 13.08.2018, 15:28 (aktualizacja 13.08.2018 15:31)
  • KPP Kwidzyn
Policjanci zatrzymali czterech kierowców z promilami
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał jeden z czterech kierowców, którzy jechali po alkoholu. Pozostali trzej, których skontrolowali policjanci w trakcie weekendu, mieli od 1,07 do 2,07 promila. Wśród zatrzymanych do kontroli było też dwóch nieletnich. Wszyscy niebawem odpowiedzą przed sądem.
 

   W miniony piątek 10 sierpnia br. około godz. 19.30 w miejscowości  Obrzynowo policjanci zatrzymali do kontroli samochód marki audi.  Mężczyzna swoim zachowaniem wzbudził podejrzenie u policjantów.  Mundurowi postanowili zbadać stan jego trzeźwości.  Badanie na zawartość  alkoholu wykazało, że poruszający się audi 46-latek ma ponad 3,0 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę.
   Tego samego dnia około godz. 23.00 funkcjonariusze kwidzyńskiej komendy  zostali powiadomieni o tym, że kierujący samochodem osobowym wjechał w  ogrodzenie na ul. Grunwaldzkiej w Ryjewie uszkadzając je, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kilka minut później w ręce funkcjonariuszy  wpadł nieletni sprawca zaistniałego zdarzenia, okazało się 16-latek bez  wiedzy właściciela pojazdu dokonał zaboru fiata a następnie będąc pod  wpływem alkoholu stracił nad nim panowanie i uderzył w ogrodzenie.  Funkcjonariusze poddali nieletniego badaniu na zawartość alkoholu,  wydmuchał 1,07 promila, natomiast towarzysząca mu 15-letnia pasażerka  wydmuchała 0,48 promila.
   Parę godzin później również w miejscowości Ryjewo kolejny nietrzeźwy  nieletni dokonał uszkodzenia ogrodzenia siedząc za kierownicą pojazdu.    W sobotę 11 sierpnia br. ok. godziny 7.00 rano dyżurny został  powiadomiony o uszkodzeniu ogrodzenia na ulicy Okrężnej w Ryjewie. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce ustalili, że 17-latek siedzący za kierownicą fiata jest pod widocznym działaniem alkoholu.  Badanie alkotestem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym  powietrzu.
   Również w Ryjewie ale tym razem na ulicy Kolejowej funkcjonariusze  Wydziału Ruchu Drogowego w Kwidzynie zatrzymali do kontroli pojazd marki opel vectra. Kontrola miała miejsce w nocy z soboty na niedzielę o  godzinie 01.00. Okazało się, że mieszkaniec Ryjewa podczas przeprowadzonego badania na trzeźwość wydmuchał prawie 1,8 promila.
  Zatrzymani do kontroli nietrzeźwi kierujący wkrótce staną przed sądem.  Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia,  natomiast o losie nieletnich zadecyduje Sąd Rodzinny.
   Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego sąd orzeka zakaz  prowadzenia pojazdów mechanicznych na minimum 1 rok, wysoką grzywnę oraz  świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5 tys zł. Jazda rowerem w  stanie nietrzeźwości od listopada 2013 roku jest wykroczeniem, za które  grozi kara aresztu do 30 dni oraz grzywny do 5 tysięcy złotych. Ponadto sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów określonego rodzaju.
Policjanci apelują o rozsądek i trzeźwość za kółkiem! Jeśli widzisz
pijanego kierowcę zadzwoń pod numer 997 lub 112 i zgłoś ten fakt
policji.
KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe