Ruszył wyborczy wyścig

  • 27.08.2018, 22:26 (aktualizacja 27.08.2018, 22:39)
  • TV Kwidzyn
Ruszył wyborczy wyścig
Jako pierwsze z ugrupowań, które zmierzą się w nadchodzących wyborach samorządowych, zaprezentowała się Powiślańska Koalicja Obywateli. W jej skład weszło sześć podmiotów politycznych i społecznych, z których jeden może być sporym zaskoczeniem, szczególnie dla wyborców lewicy.
 
     Różnimy się od siebie, mamy różne wartości, inne cele czy poglądy. Ważne jest jednak, aby te różnice docenić i właśnie na tym budować spójną lokalną społeczność - w ten sposób reklamowała nową formację polityczną Monika Szerszeń, która zaprezentowała również logo ugrupowania symbolizujące jedność płynącą z różnorodności.  W skład Powiślańskiej Koalicji Obywateli weszły Platforma Obywatelska, Komitet Obrony Demokracji, Obywatelskie Porozumienie Samorządowe, Polskie Stronnictwo Ludowe, Związek Nauczycielstwa Polskiego i Kwidzyńskie Towarzystwo Inicjatyw Samorządowych.  Na zapoznanie się z programem wyborczym PKO trzeba będzie poczekać do 14 września, kiedy to na placu Jana Pawła II odbędzie się otwarta konwencja wyborcza tego ugrupowania. Wtedy też poznamy jej kandydata na burmistrza, który, jak zapewniał mecenas Jerzy Kozdroń, jeszcze nie został wybrany. Zachęcał też mieszkańców miasta i powiatu do przystąpienia do PKO i wsparcia jej w nadchodzących wyborach. W przypadku kandydata na burmistrza niespodzianki raczej nie będzie i kandydatura najpewniej zostanie powierzona Andrzejowi Krzysztofiakowi, za to zaskoczeniem jest udział Związku Nauczycielstwa Polskiego w tej formacji, bowiem dotąd jego przedstawiciele startowali z list lewicy. ZNP na briefingu reprezentowała szefowa międzygminnego oddziału tej organizacji Jolanta Szulc. Briefing prowadził Piotr Widz, którego wspierali Tomasz Pisarek i Monika Szerszeń. Obecny był również Jerzy Godzik, który, jak powiedział, reprezentuje Obywatelskie Porozumienie Samorządowe. Polskie Stronnictwo Ludowe reprezentowała Ewa Stec. Szczegóły w materiale filmowym.
 
 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Tolek
Tolek 06.10.2018, 20:00
No, popatrz, popatrz, do Platformy Obywatelskiej nikt się nie przyznaje.
Jola
Jola 29.09.2018, 07:52
Jakie PKO? Chyba Kasa Grobelnego?
Legion
Legion 11.09.2018, 12:19
Niestety prawda jest taka, że to głosowanie na "niezależny" komitet TW Skorpiona, to najkrótsza droga do powrotu SLD na salony. Skorpion siedzi w kieszeni towarzysza Prezesa i Przewodniczącego, który finansuje jego gazetę, w istocie będącą organem partyjnym i to niekoniecznie "niezależnego" komitetu. Ten będący wytworem komunistycznej manipulacji tworek to sposób na podzielenie głosów elektoratu patriotycznego, który musi wybierać między komitetami. Cieszy się LSD i PKO bo zdrada w szeregach prawicy to woda na ich młyn. Dzięki Skorpionowi prowadzonemu przez towarzysza Prezesa A.K. będzie rządził przez następne 5 lat. Obudźcie się, tylko PiS może wprowadzić realne zmiany w Kwidzynie!
@@@
@@@ 02.10.2018, 13:18
Legionie masz rację jeśli chodzi o ostatnie zdanie twojej wypowiedzi, że tylko PiS może zmienić Kwidzyn na dobre. Ale na miły Bóg nie z tym towarzystwem wzajemnej adoracji, uzurpującym sobie prawo do reprezentowania tej partii. Są tak zakręceni, że demonstracyjnie występują z PiSu, a potem jakimś cudem meldują się na listach wyborczych. W Kwidzynie trzeba od podstaw zbudować struktury Prawa i Sprawiedliwości a to dziadostwo pogonić. Głosując w Kwidzynie na PiS trzeba wybierać całkiem nowych z listy nie skompromitowanych.
Tylko "Kwidzyniacy"
Tylko "Kwidzyniacy" 13.09.2018, 14:22
Jaki powrót SLD na salony? Przecież SLD cały czas jest na kwidzyńskich salonach z Prezesem Przewodniczącym na czele. Jeżeli tego nie widzisz a zaglądasz do obcych kieszeni, to jesteś mało wiarygodnym cenzorem i wytworem pisowskiej manipulacji.
IPN
IPN 14.09.2018, 13:17
ile ci płaci towarzysz Prezes i od ilu lat agencie UB?
Patryiota
Patryiota 11.09.2018, 16:19
Ale ty głupi jesteś. LSD i PKO cieszą się z rozPISdowa. Z której listy wystartuje Marek Strociak?
Nick
Nick 11.09.2018, 13:31
O'key! Tylko gdzie jest kwidzyński PiS. Pod przewodnictwem ofermy Żebrowskiego pokłócił się i rozpadł całkowicie. W Radzie Miejskiej tylko jeden z PiSu się ostał.
xyz
xyz 02.09.2018, 08:50
Liderzy oświaty!!! Tak począwszy od przedszkola. W Kwidzynie oddali byłym dyrektorom publicznych przedszkoli budynki w pełni wyposażone i wyremontowane bez przetargu. Po ostatnich wyborach w których słabo wypadli uświadomili sobie, że trochę z finansowaniem niepublicznych jest coś nie tak i chcieli to poprawić teraz mają mnóstwo pozwów i walczą poniewczasie o publiczne środki. PO zgodnie ze swoją linią lubi niepubliczne. Więc nie tylko przedszkola ale i szpital i szkoły. Zlikwidowali w powiedzie kształcenie publiczne dla dorosłych bo się nie sprawdzało i nie było potrzebne rzekomo, ale już niepubliczne jest OK. I tak finansują ŻAK-a, który jest parodią kształcenia, a jest to jedynie oferta dla słusznie myślących (swoich) nauczycieli, którzy mogą sobie dorobić jak zasłużą. Co na to Jolanta Szulc?
Promocja niepublicznych to oddanie po kapitalnym remoncie budynku po SP1. W społecznym uczył Roman Bera a od lat uczy jego żona, choć jest już na emeryturze. Bera uważa się za geniusza oświatowego, i rzeczywiście genialnie przekazuje informację o wynikach egzaminów swoich szkół. Po linii partyjnej zrobił dyrektorem gimnazjum swoją szwagierkę Danutę Woronowicz, a potem wywindowali ją na guru od oświaty w powiecie. Kobieta, która w życiu nie pracowała w szkołach ponadgimnazjalnych i specjalnych zajęła się tą sferą z zapałem. Udzielił jej się geniusz szwagra i genialnie opowiada o swoich i koalicji PO-PSL w tym zakresie. Wymyśla strategie, projekty i inne poważnie brzmiące przedsięwzięcia.Efekt tej pracy to ręczne sterowanie wszystkimi szkołami. Sprowadzenie do roli marionetki dyrektorów podległych jej jednostek.
PO wspólnie z SLD doprowadziło praktycznie do likwidacji kształcenia specjalnego w Kwidzynie. Brutalnie jedną decyzją przenieśli szkołę specjalną (dawna SP7) do innego budynku, przy okazji likwidując kształcenie specjalne na poziomie podstawowym i internat - przenieśli do Barcic, czyli Ci rzekomo tak wspierający niepełnosprawnych i ich rodziny stwierdzili, że małe dzieci w tym stanie mogą się tułać i dojeżdżać również do innych powiatów. Niedawno pojawiła się możliwość utworzenia w Kwidzynie takiej szkoły ale PO i SLD było temu przeciwne. Dyrekcja tej szkoły była temu przeciwna!!! Obecnie rządzi tam wicedyrektor w roli p.o. dyrektora.
Dalsze sukcesy w wyniku działań tej koalicji to stary ogólniak, który praktycznie się rozsypuje. PO a właściwie SLD postawił na stanowisku p.o. dyrektora człowieka, który miał zamknąć szkołę w Prabutach. W starym jest poważny problem z naborem, szkoła nie ma swojej wizji, bo wizją dyrektora chyba było tylko bycie dyrektorem tej szkoły. Wyniki maturalne szkoły spadają na łeb, na szyję.
Dyrektor nowego ogólniaka rok przed zakończeniem kadencji zrezygnował, gdy sobie uświadomił, że ta szkoła przestaje być szkołą sukcesu. Więc nowy ogólniak ma nowego p.o. dyrektora, dotychczasowego wicedyrektora, który chciał być dyrektorem, ale nie wygrał konkursu.
Jerzy Godzik mówi o liderowaniu, ale w szkołach ludzie wiedzą na czym to polega. Szczęście jeśli nauczyciel ma etat, niektórzy muszą uzupełniać w innych szkołach, niektórzy są w sposób bezpardonowy zwalniani. Nie ma środków na godziny zastępstw, nie ma fakultetów przygotowujących do matury, nauczyciele mają "pozwolenie" na ich prowadzenie za darmo(!), podobnie jak koła zainteresowań czy konsultacje. Łączone są zajęcia w absurdalnie duże grupy. Rządzi ekonomia. Są pieniądze oczywiście na sztandarowe projekty PO np."Zdolni z Pomorza". Ktoś zapytał o skuteczność tych projektów?
Góruje okrzyk - zdawalność! PO pomija informację jak zdali, na jakim poziomie, bo by wyszło o czym mowa. Te wyniki panie starosto zawarte są w sprawozdaniach OKE i zainteresowani potrafią to sprawdzić. To przede wszystkim wiedzą maturzyści, jak zostali przygotowani i gdzie mogą pójść ze swoim świadectwem.
Grona pedagogiczne tracą spójność, bo są tworzone nie na zasadzanie przemyślanego wyboru pracownika. Dyrektorzy od kilku lat zarabiają znacznie więcej od przeciętnego nauczyciela. Więc się nie buntują.
Dwie szkoły pani Woronowicz od wielu miesięcy są remontowane, za olbrzymie pieniądze. Remonty w obu szkołach zostały zlecone tej samej firmie(!). Czy trudno było przewidzieć, że to nie jest dobre rozwiązanie?
Lokalne media (w tym redaktor Bryczkowski) wolą zajmować się innymi tematami (a może o tym nie słyszeli?) Kolejny rok szkolny uczniowie i pracownicy tej szkoły rozpoczną w trudnych warunkach. Śnieg w SM buduje szybko i podobno solidnie, a w samorządzie nie potrafi dopilnować?
Niektórzy się cieszą mimo wszystko bo 20-30 lat czekali. Pozostałym obiecają, że jak ich wybiorą to oni tyle zdziałają bo potrzebują czasu (kolejne 20-30lat?)
xyz
xyz 02.09.2018, 07:13
Po raz kolejny kwidzyńska Platforma chce nabrać mieszkańców, tworząc PKO. A tworzą tę koalicję zgrani politycy PO SLD i PSL. Kozdroń polityk PO, ojciec chrzestny tej grupy w pow.kwidzyńskim, zresztą były poseł tej partii i były wiceminister sprawiedliwości z czasu rządów PO, a potem wybrany przez PO na sędziego Trybunału Stanu. Dlatego tak mocno wspiera KOD w działaniach przeciw zmianom w sądownictwie(tak jak linia partyjna PO tego oczekuje). Godzik też znany wszystkim związany z tą grupą jeszcze od czasów Unii Wolności. Widz, stosunkowo nowy członek PO, ale bardzo gorliwie pracujący na rzecz tego ugrupowania, stąd w nagrodę dostał stanowisko dyrektora Biblioteki, startował do sejmiku i jest radnym tej partii, załatwił też pracę swojej żonie przez którą zrezygnowano z innych nauczycieli, żeby ta pani miała pracę. Jolanta Szulc, związkowiec ZNP działający od lat na korzyść organu prowadzącego, nie licząc się z nauczycielami - wielu z nich patrzeć już na nią nie mogą. Uważa się za bezpartyjną, ale przez wiele lat startowała z list SLD, po tym jak w ostatnich wyborach nie weszła do rady i SLD zrozumiało, że jest coraz słabszą propozycją, przygarnęła ją PO i dobrze, bo faktycznie to dla nich ta pani pracuje. Pani Stec uświadomiła sobie, że szwindel z poprzednich wyborów się nie powtórzy i jako przedstawiciel PSL nie ma szans, zresztą po jej wysłuchaniu, trudno temu zaprzeczyć.
Dlaczego tak otwarcie szukają chętnych na swoje listy? To tylko pozory otwartości. Pamiętają swój wynik z poprzednich wyborów, ktoś choćby trochę zorientowany w temacie zrozumie, że gdyby nie SLD, tych ludzi już dawno by nie było. SLD dzięki temu przez całą kadencję dużo uzyskało dla siebie i swoich ludzi. Jerzy Śnieg zabiega o to skutecznie dla siebie i innych, niekoniecznie dla szerokorozumianego dobra mieszkańców. Pomyślcie czy świat się zawali jeśli starostą nie będzie Godzik, wicestarostą nie będzie Fortuna, oświatą nie będzie rządziła Woronowiczowa i nie będzie Dawidowskiego, który niczym nie rządzi?
Myślicie, że Kwidzyn na tym straci jeśli Krzysztofiak nie będzie burmistrzem? Czy Bera tak dobrze zarządza oświatą jak o tym mówi? Podobno jest i tak do zmiany, czy powiedzą dlaczego. Czy Halagiera ogarnia zakres swoich spraw?
Czy ta ekipa (PKO) może zaproponować lepszych ludzi? Ktoś w to wierzy?
Ich priorytety do drogi i edukacja!!! o zgrozo!
Tak mi przychodzi obraz Warszawskiej, albo remont ekonomika i szkoły przy katedrze.
Dość - Wam już dziękujemy!!!
anna
anna 31.08.2018, 18:51
PO - na terenie KWIDZYNA - totalna porażka -czas zakończyć ten parodekadowy spektakl !!!!!!
knock
knock 31.08.2018, 09:08
Kwidzyńskie KODyto
obserwator
obserwator 30.08.2018, 16:28
Jerzy Kozdroń wiceprzewodniczący Trybunału Stanu z nominacji PO postanowił wesprzeć lokalną PO, zaczyna się chyba niepokoić o wynik swojego ugrupowania. Skąd inąd twórca i rozdający karty od samego początku. Podobno ma nawet wystartować w wyborach samorządowych. Kiedyś wystarczyło, że powiedział chłopcom co mają robić dziś już to nie wystarcza. Czy słusznie jest przekonany, że jego obecność pomoże? Niektórzy cieszą się że się pokazuje bo widać jak na dłoni who is who. Obejrzyjcie spotkania KOD tam zobaczycie te twarze plus SLD, które udaje, że idzie osobno - to jednak tylko arytmetyka wyborcza - nie dajcie się zwieść że jest inaczej.
Quasar
Quasar 31.08.2018, 08:45
Coś w tym jest. Jedyny radny z SLD w RM Kwidzyna Wiśniewski we wszystkich głosowaniach (sic!) głosował identycznie, jak radni PO.
Elektorat
Elektorat 03.09.2018, 08:53
Radni Dzikowski a przede wszystkim Obiała regularnie uciekają z sesji RM. Ciekawe czy dostają całą dietę , bo głównie o to w radcowaniu chodzi. Radny Nowakowski mam twoją ulotkę sprzed czterech lat. Gdzie te obietnice ?Gdzie Twoje szklane domy ?
obserwator
obserwator 29.08.2018, 16:57
Obecność ZNP nie powinno dziwić, bo od wielu lat w Kwidzynie Jolanta Szulc jest na usługach PO (czytaj OPS czy w innych odmianach). Powinien dziwić brak SLD, bo faktycznie od lat są w koalicji i wspólnie podejmują wszystkie decyzje. Kwidzyńska PO próbuje w kolejnych wyborach przyjmować coraz to nowe barwy, ale to ci sami ludzie od lat. Układ kwidzyński trwa i jeśli ludzie nie zrozumieją że jedyną alternatywą jest PiS i grupy poparte przez PiS to zostanie jak było.
Arbiter
Arbiter 30.08.2018, 00:34
Alternatywą w Kwidzynie PiS??? Przecież oni sami mają problem z uzyskaniem poparcia własnego elektoratu. Jak na obserwatora coś słabo wypadasz, bo nie zauważasz degrengolady tego środowiska, które w części też jest na usługach PO.
Lol
Lol 31.08.2018, 14:19
Fakt to niezbity, że występujący dziwnym trafem jako przedstawiciele PiS osobnicy są beznadziejni. Potrafią jedynie walczyć o swoje własne przywileje.
abc
abc 01.09.2018, 07:30
Jakie te przywileje? O czym chłopie mówisz? Uprzywilejowani są ci z PO-SLD-PSL i cały układ z nim związany. Ktokolwiek im się sprzeciwi ma przekichane. Ten cały układ powinien po prostu w milczeniu odejść. Co ciekawe nawet ostatnio nieco zamilkli i są grzeczniejsi. Jeszcze nie tak dawno w mediach społecznościowych kąsali bezpardonowo ale chyba ktoś im powiedział, że to nie jest dobrze odbierane. Udają więc kulturalnych. Wysyłają nieświadomych jak ta młoda osoba, czy Pisarek który sprawia dobre wrażenie, ale ludzie z PKS-u mogliby o nim parę słów powiedzieć jaki jest w działaniu wobec ludzi. Brakuje w tym gronie "specjalisty" od wszystkiego L.Czarnobaja ale chyba nie chcieli drażnić ludzi bo wystarczy przejrzeć tutejsze wiadomości to Czarnobaj jest ich głównym aktorem. Lol podobnie jak arbiter jest z tego układu, to co on mówi to jest fakt niezbity a inni się nie znają.
obserwator
obserwator 31.08.2018, 13:11
Ktoś kto podpisuje się jako arbiter to pewnikiem platformers - tylko oni mają o sobie tak wygórowane mniemanie o sobie i uważają, że są jedynymi najmądrzejszymi, uprawnionymi do osądzania innych.
obserwator
obserwator 29.08.2018, 08:38
Az szopką poczekajmy do Nowego Roku
wyborca
wyborca 28.08.2018, 12:04
ja tym państwu DZIĘKUJĘ !!!!!!!
Quasar
Quasar 28.08.2018, 10:17
Patrz - Widz. Patrzę, a tam Kozdroń.
SKO
SKO 28.08.2018, 10:14
PKO = miasto na emeryturze.
wyborca
wyborca 28.08.2018, 09:54
Bedę wspierać każde działanie eliminujące z życia społecznego i politycznego tzw. PKO = PO . Stara władza w nowym mundurze. Trzydzieści lat starczy.
Yyyywwweiiiidddzzz
Yyyywwweiiiidddzzz 28.08.2018, 09:23
Kto reprezentował KOD ?yyyyyyyyyyyyyy
Quasar
Quasar 28.08.2018, 10:19
Z KOD-u jest Widz. Biegał w święto 3 Maja po mieście z "konstytucją" Geremka-Kwaśniewskiego vel Lewertowa-Stoltzmana.
Moherka
Moherka 28.08.2018, 09:20
Panie Widz plac nosi nazwę Świetego Jana Pawła II. Przez gardlo panu nie przeszedł świety , czy nie zna pan nazwy placów w mieście . Znowu niestety rudu czerwononosy będzie kandydatem na burmistrza zapewne. Panie Widz ogranicz panie w wypowiedziach to yyyyyyyyyyyy
Quasar
Quasar 28.08.2018, 08:40
A gdzie UBywatele RP?
SKO
SKO 27.08.2018, 23:32
Ale jaja! Kodziarze made in Kwidzyn.

Pozostałe