Walczyli o Puchar Prezesa

  • 01.10.2018, 20:42
  • TV Kwidzyn
Walczyli o Puchar Prezesa
Już po raz 27 rozegrany został osiedlowy turniej piłki nożnej o Puchar Prezesa PSM Renawa Jerzego Śniega. Ta ciesząca się dużą popularnością impreza skupia uczestników w bardzo rozległym przedziale wiekowym, od 6 latków, po całkiem wyrośniętych absolwentów szkół średnich. Którzy z nich z większym oddaniem walczyli o Puchar Prezesa, sprawdźcie sami.

       Turniej odwiedził Kuba Kira internetowej publiczności bardziej znany jako Pan Kuba. Przyglądając się rywalizacji młodych piłkarzy, której poziom i zaciętość zaskoczyły nawet jego, przepytał pomysłodawcę i sponsora turnieju Jerzego Śniega na tematy związane z lokalną piłką nożną i planami dotyczącymi klubu Rodło, którego kiedyś był prezesem. Ponieważ turniej tradycyjnie rozgrywany jest na Orliku zbudowanym za unijne pieniądze, nie obyło się bez dyskusji na temat słów pana prezydenta Andrzeja Dudy, o "wyimaginowanej wspólnocie, z której nie odnosimy żadnych korzyści". Czy zwykle powściągliwy w słowach prezes Śnieg i tym razem zachował spokój i umiar  wypowiedzi oraz jak bardzo zacięcie walczyli młodzi piłkarze, przekonacie się, zerkając na materiał przygotowany przez Pana Kubę.

 

Wyniki 27 Turnieju o Puchar Prezesa PSM Renawa:

Do turnieju zgłosiły się 20 drużyn w grupie starszej i dwie drużyny z rocznika 2012 i 2013.

 

XXVII Turniej podobnie jak poprzednie trwał 3 dni, w organizację Turnieju włączyła się po raz kolejny pizzeria Don Corleone.

Drużyny ze starszej kategorii wiekowej zostały podzielone na 4 grup, dwie pierwsze rywalizowały w czwartek, dwie kolejne w piątek. Z każdej grupy do ćwierćfinału awansowały dwie najlepsze drużyny w grupie. Kilka spotkań zostało rozegranych po raz pierwszy przy sztucznym oświetleniu.

Zwycięzcy kontynuowali rozgrywki w półfinałach, które wyłoniły finalistów oraz uczestników meczu o 3 miejsce.

Drużyny z młodszej kategorii wiekowej rywalizowały w trzecim dniu turnieju.

A tak przedstawia się klasyfikacja końcowa turnieju:

Grupa starsza:

I miejsce – FC Wariaty

II miejsce – Kokodżambo

III miejsce – FC Podkowa

Grupa młodsza:

Football Academy Kwidzyn

Rodło Kwidzyn

Drużynom, które zajęły trzy pierwsze miejsca wręczono puchary oraz medale. Wszystkim wymienionym wyżej drużynom wręczono nagrody rzeczowe ufundowane przez Zakład Usługowo – Transportowy Roman Milewski, „Chemserw” Joanna Januszewska-Madej oraz pizzerię Don Corleone.

Wszystkim uczestnikom turnieju wręczono pamiątkowe koszulki.

Organizator zapewnił uczestnikom napoje, ciepłe kiełbaski i ubezpieczenie.

Obsługę medyczną zapewnili ratownicy medyczni z OSP Pastwa.

W sprawnym prowadzeniu rozgrywek pomagali pracownicy Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Wszystkim wymienionym składamy serdeczne podziękowania, mając jednocześnie nadzieję, że włączą się w przygotowania kolejnego Turnieju.

Opracował: Tomasz Wejnert PSM Renawa

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe