Czołówka w Liczu

  • 02.10.2018, 20:04
  • KPP Kwidzyn
Czołówka w Liczu
Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek wieczorem na trasie Kwidzyn-Prabuty. W miejscowości Licze zderzyły się czołowo daihatsu i renault megane. Ranni zostali kierowcy, których pogotowie ratunkowe zabrało do szpitala w Kwidzynie. Teraz policjanci szczegółowo ustalają wszystkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o ostrożność.

        W poniedziałek wieczorem (01.10.br.) około godz. 19.00 dyżurny  kwidzyńskiej komendy został powiadomiony, że na łuku drogi W521, w miejscowości Licze  doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Natychmiast na miejsce zostali skierowani policjanci oraz inne służby ratunkowe. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący daihatsu 33-letni mieszkaniec Gdańska na łuku drogi z niewiadomych na chwilę  obecną przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka renault, którym kierowała 44-letnia mieszkanka  Rakowca.  W wyniku zderzenia kierującego daihatsu 33-latka, z urazem głowy oraz 44 – latkę kierującą renault z obrażeniami nóg, pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala w Kwidzynie. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, przeprowadzili oględziny oraz  sporządzili dokumentację fotograficzną. Na czas prowadzonych działań  oraz czynności dochodzeniowych ruch na drodze został zablokowany. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.
    Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości obojga kierujących, byli  trzeźwi. Teraz śledczy z Kwidzyna szczegółowo wyjaśniają wszystkie  przyczyny i okoliczności tego wypadku.
  Funkcjonariusze apelują! Nadejście jesiennej aury, a wraz z nią trudnych  warunków drogowych powoduje spadek bezpieczeństwa dla wszystkich  uczestników ruchu drogowego. Kierowców zobowiązuje to do rozwagi,  wzmożonej czujności, zachowania właściwych odstępów i jazdy z dozwoloną  prędkością, natomiast pieszych do szczególnej ostrożności podczas  przechodzenia przez jezdnię, w tym również na przejściu dla pieszych  oraz wyposażenia w elementy odblaskowe.

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe