Erasmus+ we Włoszech i w Grecji dla uczniów z Kwidzyna

  • 04.10.2018, 11:50 (aktualizacja 04.10.2018, 12:33)
Erasmus+ we Włoszech i w Grecji dla uczniów z Kwidzyna
W dniu 1 października 2018r. w ZSO nr 1 w Kwidzynie rozpoczęto proces rekrutacji w projekcie Erasmus+ „Sport i różnorodność”. Koordynatorem projektu jest Gabriela Olea Martin, nauczycielka języka angielskiego i hiszpańskiego w ZSO nr 1.

     Projekt jest partnerstwem sześciu szkół europejskich z Polski (ZSO nr 1 Kwidzyn), Malty, Włoch, Grecji, Francji i Bułgarii mającym na celu współpracę i wymianę dobrych praktyk w dziedzinie sportu. Projekt będzie trwał dwa lata, od 1 września 2018r. do 31.08.2020r. Wymiany uczniów i nauczycieli w roku szkolnym 2018/2019 odbędą się we Włoszech i Grecji, a w roku szkolnym 2019/2020 na Malcie i w Polsce. Projekt zakłada promowanie wartości i korzyści płynących ze sportu, poznawanie innych krajów i kultur dzięki wymianom uczniów i nauczycieli miedzy szkołami biorącymi udział w projekcie. Projekt ma na celu przekazywanie uniwersalnych wartości takich jak tolerancja, przyjaźń, praca w zespole. Hasło „Sport dla wszystkich” pozwoli uczniom, pochodzącym z różnych środowisk, na współpracę z rówieśnikami z innych krajów oraz udoskonali standardy szkolne. Uczestnicy projektu będą brali udział w różnorodnych imprezach sportowych i lekcjach w-f.  Pogłębią swoją wiedzę na temat mniej znanych dyscyplin sportu w każdym z krajów partnerskich, zwiedzą miejsca związane z uprawianiem sportu i wezmą aktywny udział we wszystkich przewidzianych dyscyplinach sportu w każdym partnerskim kraju. Podczas warsztatów omówione zostaną tematy dotyczące dopingu, równych szans, równouprawnienia płci, bezpieczeństwa, niepełnosprawności, oszukiwania w sporcie. Projekt umożliwi nauczycielom wymianę dobrych praktyk, innowacyjnych metod nauczania, technik prowadzenia zajęć. Uczniowie wezmą udział w innowacyjnych formach aktywności fizycznej na świeżym powietrzu tj. wspinaczka górska, surfing, treningi MTB, spływy kajakowe, ponieważ dyscypliny te są zwykle pomijane w programach nauczania. Poza tym, uczniowie zdobędą dodatkową motywację do uczenia się języków obcych.
           Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów, kształcących się w ZSO nr 1 w Kwidzynie.  Informacje na temat projektu i rekrutacji można znaleźć na międzynarodowej stronie projektu, utworzonej przez Gabrielę Olea Martin, która jest również jej administratorem: (https://sportsanddiversity2018.wordpress.com/poland-2/)
W I etapie w postępowaniu kwalifikacyjnym biorą udział uczniowie ZSO nr 1, którzy wcześniej wyrażą zainteresowanie uczestnictwem w projekcie i zapiszą się na listę online do dnia 14.10.2018r:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdWgpRLOhsPk0QE5ZzyYVnSxI50xt6otP37pPxYBNKXXo8Mg/viewform
I etap rekrutacji Komisja przeprowadza na podstawie:
a)     Egzaminu praktycznego ze sprawności sportowych,
b)     Egzaminu pisemnego i ustnego z języka angielskiego
c)     Dokumentacji szkolnej w oparciu o wyniki klasyfikacji końcoworocznej kandydata za ostatni rok szkolny w dziedzinie zachowania.
d)     Wykonania zadania projektu – przygotowanie prezentacji video o szkole w języku angielskim.
W roku szkolnym 2018/2019 do udziału w II etapie postępowania kwalifikacyjnego zostanie zaproszonych (maksymalnie) 20 kandydatów z najwyższą liczbą uzyskanych punktów w wyniku I etapu rekrutacji oraz minimum dobrą oceną z zachowania.
 
W przypadku uzyskania tej samej liczby punktów przez kolejnego kandydata co kandydat na pozycji 20-ej o zakwalifikowaniu do II etapu rekrutacji decydować będzie wyższa liczba uzyskanych punktów z egzaminu ze sprawności sportowych i egzaminu ustnego z języka angielskiego.
Do projektu w roku szkolnym 2018/2019 przystąpi 12 osób, które uzyskają najwyższe wyniki w pierwszym i drugim etapie rekrutacji oraz 8 uczniów rezerwowych. Na wymianę do Włoch wyjedzie 6 uczniów z najwyższą liczbą punktów uzyskanych w procesie rekrutacji. Kolejnych 6 uczniów wyjedzie do Grecji. Obydwie wymiany będą miały miejsce w marcu i kwietniu 2019 r. Projekt jest współfinansowany w ramach programu UE Erasmus+. Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji.

Tekst: Gabriela Olea Martin

 

Od redakcji;

Wyjazd do Grecji jest szczególnie godny polecenia, ze względu na położenie miejscowości Katerina. Znajduje się ona zaledwie 15 minut drogi od masywu Olimpu, którego najwyższy szczyt Myticas liczy sobie 2918 m.n.p.m. Bardzo zróżnicowana trasa trekkingowa E4 umożliwia długie wędrówki i daje niezapomniane wrażenia. Dostęp do morza jest jeszcze łatwiejszy, w odległości 5 minut drogi od centrum Kateriny znajduje się turystyczna miejscowość Paralia, o rozbudowanej bazie gastronomicznej i hotelowej. Znajdziecie tam jedną z nielicznych w Grecji piaszczystą plażę, ale prawdziwa perełka czeka na Was zaledwie 30 minut drogi samochodem lub pociągiem na południe. W miejscowości Pantaleimon znajdziecie najpiękniejszą plażę w Pierii, położoną u stóp góry, na której znajdują się ruiny średniowiecznego zamku.

 

Tak reklamuje się francuska szkoła biorąca udział w programie:

  

A tak szkoła z Kateriny w Grecji:

 

 

_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe