Niedziela, 17.02.2019

Senioralia

  • 10.10.2018, 15:25 (aktualizacja 10.10.2018 15:51)
  • TV Kwidzyn
Senioralia
Seniorzy to coraz liczniejsza grupa społeczna w Polsce. Mimo to nie są języczkiem uwagi polityków dzielących wydatki budżetu państwa, a ich emerytury należą do najniższych w Europie. Niewygodni dla ZUSu i NFZ, uwielbiani przez przemysł farmaceutyczny, dzielnie stawiają czoła jesieni życia. Na kilka dni przed wyborami samorządowymi dociekliwy Pan Kuba, znany też z list wyborczych jako Jakub Kira, wybiera się na Kwidzyńskie Senioralia, aby sprawdzić, którzy kwidzyńscy politycy w ogóle wyrażają zainteresowanie problematyką szeroko rozumianej opieki nad ludźmi starszymi i co mają, oprócz szczerych życzeń, do zaoferowania. Sprawdza też, jak w kraju, gdzie najniższe świadczenia emerytalne wynoszą ok. 700 zł, potrafią bawić się Seniorzy.

        Z zapowiadanego 500+ dla emerytów oczywiście nic nie wyszło, a siła nabywcza emerytur zjadana jest przez rosnące ceny. Seniorzy szczególnie boleśnie odczuli ogromne podwyżki cen leków i podstawowych artykułów spożywczych. Co prawda telewizory i konie arabskie znacznie w Polsce potaniały, ale masełko i chlebek ciągle drożeją. Rząd dużo mówi o polityce społecznej, ale o emerytach ciągle nie pamięta. Wobec zbliżających się wyborów samorządowych dociekliwy Pan Kuba sprawdza, którzy z kandydatów do samorządów miasta i powiatu w ogóle wyrażają zainteresowanie Seniorami i jaką mają dla nich ofertę. Chociaż seniorzy to pokaźna grupa, której głosy mogą zmienić wyborczy wynik, to na Senioraliach nie było widać tłumu kandydatów zabiegających o ich głosy, albo chociaż chętnych do powiedzenia im kilku ciepłych słów. Sprawdźcie, kto zaszczycił kwidzyńskich seniorów swoją obecnością i kto znalazł chwilkę, aby porozmawiać z Panem Kubą. Dowiedzcie się też, jak szefowa jednego z senioralnych stowarzyszeń działających w Kwidzynie ocenia dotychczasową współpracę z samorządem i czego jeszcze oczekuje.

Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU
Ubezpiecz dom i złap 10% zniżki na ubezpieczenie auta w PZU

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka Kwidzyna
Mieszkanka Kwidzyna 19.10.2018, 17:24
To prawda. Niektórych wypowiedzi prezentują żenujący poziom.
Panie Kubo, myślę, że się Pan tym nie przejmuje, bo to prostacki HATE i tyle.
Pan Kuba
Pan Kuba 18.10.2018, 15:00
Wiele głupich komentarzy można tu przeczytać na mój temat, ale ten o zasiłku to już wyjątkowy paszkwil. Ręcę opadają jakim to poziomem wypowiedzi, co poniektórzy, mogą się poszczycić. Chowacie się za anonimowymi imionami i wydaje się Wam że nie wiem kto piszę takie bzdury na mój temat? Nawet mi Was trochę żal. Pozdrawiam
Sędzia Tuleya
Sędzia Tuleya 18.10.2018, 14:28
Czy Pan Kuba dalej pracuje "na czarno" i jednocześnie pobiera zasiłek dla bezrobotnych, czy może zalegalizował swoją pracę?
cdn
cdn 12.10.2018, 11:14
Czy przypadkiem Pan Kuba nie kandyduje z listy Ojca Prezesa Przewodniczącego? Czy to dla tego wyciął z materiału wizerunki kandydatów, których jego mocodawca nie lubi? Uwierają pana prezesa Kobiety?
Legionowo style
Legionowo style 12.10.2018, 10:24
Czy panu burmistrzowi nie wydawało się przez moment, że panie pod wrażeniem jego przemówienia stawały się napalone, przynajmniej co niektóre?
Arbiter
Arbiter 12.10.2018, 10:01
Żenada to ta kubańska telewizja manipulująca informacjami. To spotkanie było zamknięte a goście byli zaproszeni. Takiego zaproszenia nie dostał żaden z radnych ani kandydatów na Burmistrza opozycji.
Do Stasia
Do Stasia 11.10.2018, 12:02
Ja nie słyszałam, ale ktoś mi ostatnio doniósł że Stasiu sprzedaje to dziecią. To dopiero jest żenada.
stasiu
stasiu 11.10.2018, 09:14
Ile trawy wypalil pan Kuba bo to , ze pali to cale miasto wie. Zenada
Jureczek
Jureczek 11.10.2018, 09:07
Pan Kuba powinien zapytac Burmistrza kto buchnal pieniadze z OFE?

Pozostałe