Rowerowe szaleństwo w Kwidzynie

  • 07.10.2015, 11:58
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Skandia_015
loadingŁaduję odtwarzacz...
10 000 tysięcy rowerzystów wzięło udział w tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. W finałowej imprezie w Kwidzynie wzięło udział ponad 1000 osób, z których wielu to mieszkańcy naszego miasta.
10 000 tysięcy rowerzystów wzięło udział w tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team. W finałowej imprezie w Kwidzynie wzięło udział ponad 1000 osób, z których wielu to mieszkańcy naszego miasta.

Tym razem materiał ze Skandii zaczynamy od poszukiwania kwidzynian w kolejnych sektorach startowych. Ku naszemu zdziwieniu, w tłumie rowerzystów wcale nie było trudno odnaleźć reprezentantów naszego miasta. Poznamy też opinię przyjezdnych o imprezie, jej organizacji i trasach. Popularna aktorka Dorota Stalińska wyjaśni, co i z kim robiła przez ostatnie dni w Kwidzynie, co to są "pozytywne obroty" i jak działają odblaski nowej generacji, a Henryk Sytner -  legenda radiowej "Trójki", człowiek, który od 40 lat popularyzuje jazdę na rowerze powie, co myśli o naszym mieście i poziomie przygotowania imprezy. Burmistrz Andrzej Krzysztofiak wyjaśni, jak układa się współpraca z Czesławem Langiem, jak długo jeszcze finały Skandii będą odbywały się w Kwidzynie, ale przede wszystkim zdradzi plany samorządu dotyczące inwestycji w infrastrukturę rowerową, które powinny ucieszyć i cyklistów, i ekologów, ale głównie wszystkich tych, którym czystość powietrza nad naszym miastem nie jest obojętna. Już się zatem domyślacie, o czym na koniec  będzie mówił Minister Środowiska Maciej Grabowski, który w Skandii co prawda nie wystartował, ale jazda na rowerze nie jest mu obca.

Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

elIza
elIza 23.10.2015, 23:38
Stoja jo se tak psed chatą i myśla, ze jak ta Peło psegra te wybory,
to nam trocha bedzie smutno bez tych afer, no nie?
RKW
RKW 23.10.2015, 23:17
JAROSŁAW SELLIN KANDYDAT NUMER 1 do SEJMU RP
Lista nr 1 Prawo i Sprawiedliwość - pozycja 1
KAZIMIERZ JANIAK PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ
KANDYDATEM do SENATU pozycja 2 na liście w Okręgu 67
25 października
Wrzuć Platformę do śmietnika
DAMY RADĘ!!! Mimo cenzury szalejącej
RKW
RKW 23.10.2015, 23:15
JAROSŁAW SELLIN KANDYDAT NUMER 1 do SEJMU RP
Lista nr 1 Prawo i Sprawiedliwość - pozycja 1
KAZIMIERZ JANIAK PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ
KANDYDATEM do SENATU pozycja 2 na liście w Okręgu 67
25 października
Wrzuć Platformę do śmietnika
DAMY RADĘ!!! Mimo cenzury szalejącej

Pozostałe