Solidarność pikietowała PKS w Kwidzynie

  • 17.10.2018, 10:28 (aktualizacja 17.10.2018, 11:21)
  • TV Kwidzyn
Solidarność pikietowała PKS w Kwidzynie
Kilkunastoosobowa grupa działaczy Solidarności pikietowała siedzibę Powiślańskiej Komunikacji Samochodowej w Kwidzynie. Uczestnicy pikiety protestowali przeciwko warunkom pracy w PKS oraz braku chęci do dialogu z załogą ze strony zarządu firmy.

     Pikieta odbyła się w poniedziałek o godz. 14.00, a jej rozpoczęcie ogłosił szef MZK NSZZ Solidarność Zbigniew Koban, który powiedział, że celem zgromadzenia jest wyrażenie sprzeciwu przeciw antypracowniczym działaniom zarządu PKS w Kwidzynie. W swoim wystąpieniu mówił o braku chęci dialogu z załogą, złych warunkach pracy kierowców oraz pokusił się o szereg refleksji  na temat stanu transportu zbiorowego w Kwidzynie. Na pikiecie obecni byli szef Regionu Elbląskiego Grzegorz Adamowicz, członek Komisji Krajowej i szef Komisji Zakładowej NSZZ solidarność IP Kwidzyn Marek Ziarkowski oraz szefowa Komisji Zakładowej z Jabila Iwona Nowak.  Wystąpienia zebranych na pikiecie utrudniały dźwięki głośnej muzyki, która płynęła z zaparkowanych nieopodal samochodów zaopatrzonych w głośniki. Wygląda na to, że forma takiej akustycznej polemiki, zapoczątkowanej podczas konwencji wyborczej Powiślańskiej Koalicji Obywateli staje się w Kwidzynie normą. Wtedy to członek sztabu wyborczego kandydata PiS na burmistrza Radosław Smejlis, za pomocą megafonu zakłócał wystąpienia kandydatów PKO. Podczas pikiety Solidarności pod siedzibą PKS płynęła głośna muzyka, która nieco utrudniała wystąpienia jej uczestnikom. Ostatecznie nagłośnienie, którym dysponowali pikietujący okazało się silniejsze i udało nam się zarejestrować wystąpienia uczestników pikiety w sposób czytelny, ale z towarzyszącym im podkładem muzycznym. Pikieta miała akcent wyborczy, bowiem wóz propagandowy, z którego korzystali zebrani, oklejony był plakatami kandydatki na wójta gminy Kwidzyn popieranej przez PiS, a tak przynajmniej czytamy w jej materiałach wyborczych. Szczegóły zarzutów pikietujących wobec zarządu PKS znajdziecie w materiale filmowym.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 01.11.2018, 10:33
Kwidzyńska "Solidarność" to bliski związek Zbigniewa i Justyny!
Major Ryszo
Major Ryszo 18.10.2018, 16:33
A może Inspekcja Transportu Drogowego przyjrzy się pojazdom używanym przez Kwidzyński PKS ???
kwidzynianka
kwidzynianka 18.10.2018, 06:35
To bardzo źle, że forma takiej akustycznej polemiki, zapoczątkowanej podczas konwencji wyborczej Powiślańskiej Koalicji Obywateli staje się w Kwidzynie normą. Zagłuszanie kogokolwiek w ten sposób jest żenujące. W tamtym momencie takie było, tu się ktoś też nie popisał.
A komunikacja miejska pozostawia wiele do życzenia. Związkowcy mają prawo wyrażać swoje niezadowolenie. Cóż, czas wyborów mobilizuje do działania, ale to niestety norma w naszym kraju.

Pozostałe