Czwartek, 24.01.2019

Kwidzyńskie bicie rekordu w resuscytacji

  • 17.10.2018, 10:30 (aktualizacja 17.10.2018 11:25)
Kwidzyńskie bicie rekordu w resuscytacji
715 osób wzięło udział w kwidzyńskiej próbie bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji. Próba odbyła się w hali sportowej ZSO nr 2, a podczas jej organizacji WOŚP uzyskała silne wsparcie od wielu kwidzyńskich firm i organizacji społecznych.

      To już trzecia próba w Kwidzynie i od początku towarzyszyło jej założenie przebicia się przez barierę 500 uczestników. Choć organizatorzy byli powściągliwi w szacunkach, to już na początku wiele wskazywało na to, że plan się powiedzie. Jeszcze w czasie treningu trudno było przejść między ludźmi zgromadzonymi wokół 65 fantomów do nauki resuscytacji, które wykorzystano podczas próby bicia rekordu. Po jej zakończeniu pierwsze szacunki mówiły o ponad 600 uczestnikach, ale dokładne podliczenie list obecności na stanowiskach dało imponujący wynik 715 osób biorących udział w jednoczesnej resuscytacji. Organizatorzy nie kryli zadowolenia tym bardziej, że kwidzyńska próba była jedną z największych, jeżeli nie największą, jakie odbyły się w całej Polsce. Bicie rekordu to oczywiście inicjatywa WOŚP,  ale o jej sukcesie zadecydowało masowe wsparcie wielu osób i instytucji. Wśród uczestników bicia rekordu było mnóstwo uczniów kwidzyńskich szkół, byli też przedstawiciele firm i stowarzyszeń, nie zabrakło harcerzy. Na niektórych stanowiskach resuscytacja odbywała się rodzinnie i wielopokoleniowo i to właśnie masowy udział uczestników zadecydował o sukcesie próby. Ogromny wkład w organizację wniosły Ochotnicze Straże Pożarne oraz tzw. klasy mundurowe z ZSP nr 2, bez udziału których wydarzenie nie byłoby możliwe. To właśnie dzięki takim ludziom serce WOŚP wciąż bije mocno, a my stajemy się wrażliwsi i bardziej empatyczni. Po co w ogóle organizuje się takie próby i jak wyglądały jej szczegóły, dowiecie się z materiału filmowego. Poznajcie autorów tego sympatycznego przedsięwzięcia. 

 

 

 

_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kampania wyborcza w szkole
kampania wyborcza w szkole 19.10.2018, 18:59
Władze miasta i powiatu w obliczu zagrożenia utraty władzy i wpływów imają się wszelkich sztuczek, żeby pokazać jacy są świetni, jacy zainteresowani. Na co dzień mają w głębokim poważaniu obywateli, a teraz szukają każdej okazji, żeby się pokazać. A dzieci nawet nie mają świadomości, że są wykorzystywane. Burmistrz i przewodniczący rady powiatu ich odwiedził!!! Co za zaszczyt. Szkoda, że szkoła bierze w tym udział. PO i SLD rządzi. Miejmy nadzieję, że już niedługo.
Mieszkanka
Mieszkanka 19.10.2018, 17:37
Bardzo dobra inicjatywa!

Pozostałe