Czwartek, 18.07.2019

Kierowca audi potrącił 40-latkę na pasach

  • 11.12.2018, 11:10
  • KPP Kwidzyn
Kierowca audi potrącił 40-latkę na pasach
Wczoraj policjanci z kwidzyńskiej komendy pracowali na miejscu potrącenia. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych na przejściu dla pieszych na ul. 11-go Listopada w Kwidzynie, gdzie ranna została 40-letnia kobieta. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają kwidzyńscy funkcjonariusze oraz apelują o rozsądną jazdę.


Wczoraj (10.12.br.) około godziny 17.20 dyżurny policji w Kwidzynie  został powiadomiony o potrąceniu pieszej na ulicy 11-go Listopada w Kwidzynie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 40-letnia mieszkanka gminy Kwidzyn chciała przejść na pasach na drugą stronę jezdni. W chwili, gdy przechodziła przez ulicę, została potrącona przez audi, którym kierował 48-letni mężczyzna.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autem 48-latek, dojeżdżając do przejścia, nie zachował szczególnej ostrożności i pomimo obowiązku, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez jezdnię pieszej. Efektem było potrącenie kobiety, która z podejrzeniem złamania  ręki została przetransportowana do szpitala. Kierujący i piesza byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce sprawa trafi do  sądu.
Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególnej  ostrożności na drodze. W pobliżu przejść dla pieszych należy zachować  nadzwyczajną ostrożność. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich. Jeżeli  pieszy wejdzie na przejście, kierujący samochodem może nie zdążyć  wyhamować. Szczególny apel kierujemy również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych  należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania  jak najbardziej ma zastosowanie

KPP Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

krzyzak
krzyzak 11.12.2018, 14:09
Oby do takiej sytuacji nie doszło na warszawskiej gdzie nie mażadnej święcącej latarni, a ludzi idących chociazby do kauflandu mnóstwo, zero latarii, zero oznaczonych przejśc dla pieszych, sztnadarowa inwestycja urzędu Marszałkowskiego kierowanego przez PO

Pozostałe