Tragiczny wypadek z udziałem dziecka

  • 21.12.2018, 12:06
  • KPP Kwidzyn
Tragiczny wypadek z udziałem dziecka
Policjanci z Kwidzyna wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Rakowcu gm. Kwidzyn. Kierowca autobusu potrącił 11-latka, który na skutek doznanych obrażeń ciała pomimo reanimacji zmarł.
      Wczoraj 20.12.2018 roku ok. godz. 14.20 dyżurny kwidzyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem osoby pieszej. Do zdarzenia doszło na ulicy Szkolnej w Rakowcu, gm.Kwidzyn. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili  oględziny, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalali okoliczności tego wypadku.  Ze wstępnie uzyskanych informacji przez policjantów wynika, że 64-letni mieszkaniec Kwidzyna jadący autobusem potrącił 11-letniego chłopca, który prawdopodobnie wtargnął na jezdnię i przewrócił się przed  nadjeżdżającym pojazdem. Chłopiec w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł.  Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego autobusem. Badanie  wykazało, że 64-letni kierowca był trzeźwy. Kwidzyńscy policjanci, pod  nadzorem prokuratora, wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego w skutkach wypadku.
     Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze są  bardzo zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla  pieszych. Dlatego policjanci apelują do wszystkich, zarówno do  kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej  ostrożności i rozwagi. Szczególny apel kierujemy do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla  pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe