21 kolizji i 1 wypadek na drogach powiatu kwidzyńskiego

  • 21.12.2018, 12:12
  • KPP Kwidzyn
21 kolizji i 1 wypadek na drogach powiatu kwidzyńskiego
Tylko od poniedziałku, 17 grudnia br. do piątku 21 grudnia br., na drogach powiatu kwidzyńskiego doszło do 21 kolizji i 1 wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w związku ze złym stanem technicznym pojazdów, 1 za brak badań technicznych i 4 w związku z kolizją
 
Policjanci apelują o ostrożność. Od kilku dni panują trudne warunki do  jazdy. Nadmierna prędkość i gwałtowne manewry mogą spowodować utratę  panowania nad pojazdem i doprowadzić do kolizji lub wypadków.
Kwidzyńscy funkcjonariusze przypominają, że pogarszające się warunki  drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej  koncentracji. Padający śnieg, śliska nawierzchnia powodują, że kierowcy  powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność jest  ograniczona, a droga hamowania znacznie się wydłuża. Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków, a przed wyjazdem  sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Bardzo ważne jest, aby  zadbać o odpowiednie pole widzenia. Należy pamiętać o oczyszczeniu szyb  i lusterek samochodu ze śniegu, lodu i innych zabrudzeń. Zachowajmy szczególną ostrożność na drodze, zwłaszcza po zmroku. Piesi to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, którzy przy niekorzystnych  warunkach pogodowych stają się mało widoczni dla kierowców. Szczególny apel policja kieruje również do pieszych, by nie wchodzili  bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych  ależy się najpierw upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Każdy pieszy powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być  widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła  latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie  lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.Przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym, ale tak naprawdę warto zawsze mieć je przy sobie. Używanie elementów odblaskowych  poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.
  Tylko od poniedziałku, 17 grudnia br. do piątku 21 grudnia br., na drogach powiatu kwidzyńskiego doszło do 21 kolizji i 1 wypadku ze  skutkiem śmiertelnym. Policjanci zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych w  związku ze złym stanem technicznym pojazdów, 1 za brak badań  technicznych i 4 w związku z kolizją. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu po  alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to ciągle główne przyczyny  kolizji i wypadków drogowych. Wielu z kierujących ryzykuje zdrowie, a co  najgorsze życie swoje i innych użytkowników dróg: kierowców, pasażerów,  podróżujących z rodzicami dzieci, pieszych. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne.  Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z  włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki  pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy  bezpieczniej. Zachowajmy maksimum ostrożności, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.
KPP Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe