SLD chce obwodnicy Kwidzyna

  • 10.01.2019, 15:10 (aktualizacja 10.01.2019, 16:39)
  • TV Kwidzyn
SLD chce obwodnicy Kwidzyna
Podczas IV sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego, szef Klubu Radnych SLD Antoni Barganowski złożył interpelację, w której domagał się od zarządu powiatu niezwłocznego podjęcia działań w sprawie budowy obwodnicy Kwidzyna. Zdaniem Barganowskiego powinna powstać szeroka koalicja samorządu miasta i powiatu oraz lokalnych polityków różnych szczebli, która będzie zabiegać u władz wojewódzkich i centralnych o wyasygnowanie środków na jej budowę. Bez obwodnicy Kwidzyn czeka paraliż komunikacyjny, a jej brak może też stać się hamulcem dalszego wzrostu gospodarczego.

W lobbowanie na rzecz budowy obwodnicy Kwidzyna mieliby się włączyć kwidzyńscy radni Sejmiku Województwa Pomorskiego, senator Leszek Czarnobaj oraz, a może przede wszystkim, samorządy miasta i powiatu. Warto dodać, że szerokie poparcie wszystkich sił politycznych może być konieczne, bowiem szacunkowy koszt budowy obwodnicy to kwota sięgająca miliarda złotych, a więc ponad dwukrotnie więcej niż kosztował most. Na jej wysokość ma wpływ nie tylko spora liczba kilometrów nowych dróg do wybudowania, ale i to, że w jej ciągu musiałyby się znaleźć aż trzy obiekty inżynieryjne, w tym jeden most nad  Liwą i dwa wiadukty nad torami. Wartość inwestycji zdecydowanie przekracza możliwości lokalnych samorządów, więc jedyna nadzieja na jej wybudowanie to finasowanie z budżetu centralnego i tu właśnie potrzebny jest lobbing, do którego wzywał Antoni Barganowski podczas IV sesji Rady Powiatu.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Polityka
Polityka 24.01.2019, 19:38
W kampanii wyborczej kandydat na burmistrza Sebastian Kasztelan podłączył obwodnicę do swojego programu. Hejt ruszył na Kwidzyniaków, ale po 2 tygodniach był to już punkt programu Andrzeja Krzysztofiaka. Teraz grzeje się przy tym SLD. Wszystkim pasuje!!!
~~~
~~~ 24.01.2019, 11:26
es el de dużo chce!

Pozostałe