Niedziela, 16.06.2019

27 finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia.

  • 10.01.2019, 21:45 (aktualizacja 10.01.2019, 22:30)
  • TV Kwidzyn
27 finał WOŚP już w niedzielę 13 stycznia.
Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - pod takim hasłem zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Dochód z tegorocznej zbiórki przeznaczony będzie na zakup specjalistycznego sprzętu dla szpitali dziecięcych.

  Wielka Orkiestra nie jest w stanie naprawić systemu, ale jesteśmy w stanie pomóc w utrzymaniu wysokich standardów i możliwości w leczeniu. I to będziemy robić, do końca świata i jeden dzień dłużej  - chociaż te słowa Jurek Owsiak wypowiedział niedawno, to świetnie charakteryzują dwudziestosiedmioletnią działalność Orkiestry.  Od początku swojego istnienia WOŚP pomaga w leczeniu najmłodszych i od początku swoją działalność opiera na potrzebie czynienia dobra widocznej u większości Polaków. Orkiestra z początkowo nieśmiałego i niewielkiego przedsięwzięcia zmieniła się w wielki mechanizm, który jednego dnia w roku jednoczy Polaków na całym świecie wokół tej samej idei.  Co ciekawe, z upływem czasu miłość do Orkiestry nie maleje. Uczucia tego też nie osłabia daleka od życzliwości  postawa części środowisk politycznych, a nawet oficjalnych organów państwowych. W ubiegłym roku, w najbardziej niesprzyjających warunkach w historii swojego istnienia,  WOŚP zebrała rekordową kwotę 126 milionów 373 tysięcy złotych, a wszystko z datków i licytacji ludzi i firm, które chcą wesprzeć dokładnie tę instytucję i taką formę pomocy. Ostatni Finał był też udany w Kwidzynie. U nas wynik Orkiestry zamknął się kwotą  190 298, 42 zł. Na ten wynik pracowała pokaźna rzesza ludzi. 294 Wolontariuszy kwestowało ze skarbonkami, działało 36 małych sztabów w przedszkolach i szkołach, w powiecie stanęło 17 skarbon stacjonarnych i zorganizowano 29 imprez zamkniętych. Najlepszy wynik odnotowali wolontariusze ze skarbonkami, którzy zebrali aż 63 987, 83 zł. Doskonały wynik przyniosły też aukcje prowadzone w  hali przy Wiejskiej, w tym aukcja słynnych kwidzyńskich złotych serduszek fundowanych przez zakład państwa Jakusików, ale istotna jest każda, nawet jedna złotówka, bo to właśnie te wpłaty składają się na ostateczny wynik Orkiestry. Jaki będzie wynik 27 Finału, dowiemy się już w niedzielę wieczorem. Kwidzyńska Orkiestra startuje o 10.00 rano 13 stycznia, ale pierwsze jej akordy już w Kwidzynie rozbrzmiały, jak np. własny Finał w I LO.  Szczegółowy program kwidzyńskiego Finału wygląda następująco:

 

Nasza  relacja z 27 Finału dostępna będzie już w niedzielę wieczorem, a tymczasem posłuchajcie, co o działalności WOŚP i aktualnej sytuacji Orkiestry mówił Jurek Owsiak podczas swojego pobytu w Kwidzynie. Do zobaczenia podczas 27 Finału i pamiętajcie - pomaganie jest dziecinnie proste, ale nie obowiązkowe. To Wy zdecydujecie jak się zachować. Sie ma!

 

 

 

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe