Piątek, 23.08.2019

27 Finał WOŚP w Kwidzynie

  • 14.01.2019, 12:34 (aktualizacja 14.01.2019, 13:12)
  • TV Kwidzyn
27 Finał WOŚP w Kwidzynie
Dla małych dzieci i bez focha - tak zagrał Kwidzyn podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwota ponad 174 tysięcy złotych zebrana do końca imprezy w hali przy Wiejskiej już oszołamia, a to dopiero początek, ponieważ ciągle spływają pieniądze z aukcji i zbiórek internetowych. Tragedia z Gdańska kładzie się cieniem na całym wydarzeniu, ale olbrzymi wysiłek milionów Polaków, wśród których nie zabrakło mieszkańców Kwidzyna, powinien zostać doceniony, bo wszyscy oni grali z Orkiestrą, kierowani potrzebą pomagania innym.

Bez focha, radośnie, bardzo pomysłowo i bardzo hojnie. Te słowa w najkrótszy sposób charakteryzują wydarzenia 27 finału w Kwidzynie. Hala przy Wiejskiej od samego rana roiła się od odwiedzających i wolontariuszy, a ilość wydarzeń była tak duża, że za wszystkimi po prostu nie można było nadążyć. Zakaz handlu w niedzielę nie popsuł szyków wolontariuszom ze skarbonkami, którzy często kwestowali pod dużymi sklepami. Trudno powiedzieć, czy to ich pomysłowość, czy wyjątkowa sympatia, jaką mieszkańcy Kwidzyna obdarzają Orkiestrę spowodowały, że skarbonki podczas 27 Finału wypełniały się wyjątkowo szybko. Zadeklarowana na koniec wydarzeń na hali kwota ponad 174 tysięcy złotych oznacza, że dokładnie tyle fizycznie już było na kontach kwidzyńskiego sztabu WOŚP. To blisko dwukrotnie więcej niż kwota zgromadzona przed rokiem. Ponieważ wtedy urosła jeszcze ogromnie, należy się spodziewać, że tegoroczny wynik też będzie imponujący. Przez cały dzień byliśmy obecni na różnych wydarzeniach towarzyszących Orkiestrze, sprawdzaliśmy kto i jak zbiera pieniądze, które mają być przeznaczone na doposażenie szpitali dziecięcych. Nie byliśmy wszędzie, ale mamy dla Was godzinną relację od startu Finału o godz.10.00 do gaszenia świateł na hali, kiedy to Lidka Dyksa, szefowa Powiatowego Sztabu WOŚP dokonała dla nas pierwszego podsumowania. Tak zagrał Kwidzyn. 

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Quasar
Quasar 17.01.2019, 09:48
Nie rozumiem, dlaczego bandzior Owsiak (człowiek z wyrokiem karnym za zniesławienie i znieważenie, trzema wyrokami za naruszenie dóbr osobistych, wyrokiem za używanie wulgaryzmów w miejscu publicznym, dwoma kolejnymi procesami karnymi za znieważanie i 13 wyrokami stwierdzającymi naruszenie ustawy o dostępie do informacji publicznej) jest nominowany do Nobla??? Chyba do Anty-nobla?
Lewacka ku@wa
Lewacka [email protected] 16.01.2019, 18:49
Gdybyś quasar studiował rusycystykę i bardziej dbał o figurę, to miałbyś szansę na bankową posadę z wynagrodzeniem 65 tyś miesięcznie. Rozumiem nawet twoje rozgoryczenie, tak bardzo się starasz, piszesz te wszystkie [email protected] po różnych portalach, a ciągle dostajesz tylko ochłapy, nie to co dwie, powszechnie już znane blondynki. A co one niby umieją czego ty nie potrafisz, kompetencje macie te same.
Quasar
Quasar 16.01.2019, 11:45
To bardzo dobrze, że Owsiak odchodzi z wośp. Był lewackim politykierem, a udawał filantropa. Tym bardziej, że wakat po Palikocie wciąż pusty.
czarnepluca
czarnepluca 16.01.2019, 15:27
Patrzcie,pseudo politolog sie znalazł hahahhahahaha

Pozostałe