Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

  • 14.01.2019, 16:32 (aktualizacja 14.01.2019, 19:41)
  • TV Kwidzyn
Nie żyje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza z całego świata napływają kondolencje i wyrazy solidarności. Są też oficjalne reakcje z Kwidzyna.

Kwidzyński sztab WOŚP, który jeszcze kilka godzin temu cieszył się fantastycznym wynikiem Orkiestry w naszym mieście, na swoim profilu na FB zamieścił następujący wpis:

Próbowaliśmy zaklinać rzeczywistość... Wydawało się, że mimo tragicznych wydarzeń z Gdańska nadal będziemy pamiętać 27. Finał przez pryzmat pozytywnych emocji, wspólnego grania, rekordów zbiórki... Nie udało się. Pan prezydent Paweł Adamowicz przegrał walkę o życie. Chyba nikt nie może znaleźć słów na tak bezsensowną i niepotrzebną śmierć. My również. Ta wiadomość była dla nas jak cios w serce. Z tego miejsca składamy najszczersze kondolencje Rodzinie Pana Pawła.

I wiadomość druga, jak grom z jasnego nieba. Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji szefa WOŚP.
Dziś z ogromnym żalem możemy powiedzieć, że po raz pierwszy w historii naszego grania NIENAWIŚĆ zwyciężyła.
Dokąd zmierzamy? Do czego jeszcze doprowadzi ta chora walka o wyłączność na prawdę? Dlaczego podziały polityczne ZAWSZE grają pierwsze skrzypce? Odpowiedzmy sobie sami i choć na chwilę powstrzymajmy się przed wystukaniem kolejnego obraźliwego komentarza.

Z wyrazami smutku,
Sztab WOŚP Kwidzyn

PS W najbliższych godzinach nie będziemy w stanie odpowiadać na wiadomości i telefony. Prosimy o wyrozumiałość.

 

Kondolencje popłynęły też z Urzędu Miejskiego w Kwidzynie i Starostwa Powiatowego:

 

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp.Pana Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Rodzinie i bliskim zmarłego Pana Prezydenta składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Mieszkańcy Kwidzyna, Radni Rady Miejskiej, Burmistrz Andrzej Krzysztofiak.

 

Wyrazy głębokiego współczucia i jedności w żalu z tymi, których pogrążyła w smutku śmierć Pawła Adamowicza Prezydenta Miasta Gdańska, a w szczególności z Najbliższą Rodziną Zmarłego. Pozostanie na zawsze w naszych sercach jako wyjątkowy człowiek... 

Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Śnieg oraz Starosta Kwidzyński Jerzy Godzik i Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego

 

Kondolencje nadal napływają z całego świata, stanowisko w sprawie tragedii zajmują też kolejni politycy. Rodzina zmarłego zaapelowała, aby nie upolityczniać śmierci Pawła Adamowicza. Z tego powodu nie odbędą się planowane marsze milczenia, ale w wielu miejscach Polski odbędą się spotkania pamięci. Są też pierwsze reakcje na decyzję Jurka Owsiaka o rezygnacji z kierowania WOŚP. O zmianę zdania zaapelowała do niego szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska oraz Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks,abp. Stanisław Gądecki.

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Quasar
Quasar 16.01.2019, 08:33
Trójmiejska ośmiornica postanowiła przegrupować siły. Zaledwie w sobotę Wałęsa junior oznajmił w wywiadzie, że "jest gotowy", a już dzień później zawodowy gangster likwiduje Adamowicza, w dodatku na imprezie wośp. Perfekcyjna akcja, która za jednym zamachem osiągnęła kilka celów:
1. Zlikwidowano niewygodnego świadka, który za dużo wiedział o trójmiejskich aferach, w tym Amber Gold, a ostatnio zaczął wykazywać za dużą niezależność, a być może był gotowy nawet zgodzić się na status świadka koronnego, aby tylko zachować swoje liczne nieruchomości.
2. Otwarto drogę do prezydentury Gdańska dla J. Wałęsy, który jest gwarantem zachowania status quo dla układu gdańskiego.
3. Skompromitowano Owsiaka, który również nie potrafił trzymać jęzora za zębami i wierzgał politycznie, a jak wiadomo duże pieniądze lubią spokój, szczególnie w trakcie prania.
4. Powstał bardzo wygodny pretekst do grillowania PiS-u przed potrójnymi wyborami: teraz w spotach wyborczych PO obraz padającego pod ciosem noża Adamowicza, którym - jak powszechnie wiadomo - kierowała ręka znienawidzonego Kaczora, będzie powtarzany aż do zarzygania.
Quasar
Quasar 15.01.2019, 09:04
Owsiak musi odejść. Zło przyciąga zło.
lelumpolelum
lelumpolelum 16.01.2019, 15:29
co ty bierzeszxd

Pozostałe