Poniedziałek, 14.10.2019

Ferie na zamku

  • 27.02.2019, 14:48 (aktualizacja 27.02.2019, 18:49)
  • TV Kwidzyn
Ferie na zamku
Żywa lekcja historii i praktyczne warsztaty z dawnych technik. Zajęcia w kwidzyńskim zamku przeniosły uczestników w czasy średniowiecza.

W tym roku Zamek w Kwidzynie we współpracy z KCK przygotował atrakcyjną ofertę zajęć dla dzieci podczas ferii zimowych. Ich uczestnicy mogli nie tylko w przystępny sposób zapoznać się z historią zespołu katedralno-zamkowego i zwiedzić go z przewodnikiem, ale i wziąć udział w interaktywnych zajęciach przybliżających realia życia w średniowieczu, poznać dworskie stroje i rycerskie zbroje albo samemu ulepić misę z gliny. Z kamerą byliśmy na warsztatach garncarskich, które były praktyczną lekcją archeologii i dawały mnóstwo radości ich uczestnikom, a szczegóły oferty wyjaśniła nowa kierowniczka Zamku w Kwidzynie Justyna Liguz.

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lol
Lol 02.03.2019, 09:48
Tu się pisze o tym co wygodne dla kochanej władzy naszej lokalnej. A tam ma głęboko w czterech literach zdanie vox populi.
obserwator
obserwator 02.03.2019, 02:56
To już jakaś wspólna akcja. Red.A.Kosiński na portalu kwidzynnaszemiasto przedstawia materiał z przedszkolakami w urzędzie i tytułuje: "Żywa lekcja o samorządzie". A tu W.Bryczkowski również z udziałem dzieci prezentuje "Żywą lekcje historii". Obaj Panowie bierzecie udział w akcji "ocieplania wizerunku" władz Kwidzyna. Pomijacie w końcu jak widać zupełnie dla was nieważne wydarzenia z sesji rady miejskiej. Ot i takie mamy media.

Pozostałe