Czwartek, 18.07.2019

Danuta Woronowicz o strajku nauczycieli i sytuacji w powiatowej oświacie.

  • 25.03.2019, 11:32 (aktualizacja 25.03.2019, 17:08)
  • TV Kwidzyn
Danuta Woronowicz o strajku nauczycieli i sytuacji w powiatowej oświacie.
85% szkół zadeklarowało udział w planowanym na 8 kwietnia strajku nauczycieli. Jeżeli dojdzie on do skutku, to sparaliżuje rekrutację do szkół średnich i zawodowych, które i tak borykają się z kumulacją roczników i wynikającymi z niej komplikacjami. O tej sytuacji i problemach, które rodzi, rozmawiamy z Danutą Woronowicz.

Danuta Woronowicz w Zarządzie Powiatu Kwidzyńskiego odpowiada za oświatę. Podczas tegorocznych Kwidzyńskich Targów Edukacyjnych mówi o planowanym na 8 maja strajku nauczycieli, ich sytuacji zawodowej i zarobkach. Stosunkuje się do niektórych opinii i medialnych doniesień, mówiących o tym, że nauczyciele zarabiają ponad średnią krajową i niewiele mniej od posłów. Wyjaśnia też, jak strajk może wpłynąć na nabór do szkół średnich i zawodowych oraz w jakich warunkach pracują nauczyciele w roku tzw. kumulacji roczników. To sytuacja, w której do szkół średnich trafią i ostatni absolwenci gimnazjów, i pierwsi absolwenci klas ósmych zreformowanych szkół podstawowych.  Czym różni się absolwent klasy ósmej od absolwenta gimnazjum i czemu nie mogą uczyć się w jednej klasie, to kolejne zagadnienie, które wyjaśnia. W końcu mówi o tym, jak w chaosie spowodowanym reformą oświaty radzą sobie działające na terenie powiatu szkoły średnie i zawodowe i jaką ofertę edukacyjną przygotowały.

 

 

TV Kwidzyn
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

JustynA
JustynA 27.03.2019, 14:05
Nauczyciele troszeczkę mniej pracują od innych, a chcieliby zarabiać troszeczkę więcej powiedział pan premier MM. Ja uważam, że i tak mają za dobrze wstrętne nieroby. Jak im brakuje to niech wezmą sobie z PCK jakieś żarcie albo ubranie z kontenera. Ich szefowa tak robi i jakoś nie narzeka na niskie płace
Beata
Beata 27.03.2019, 11:08
Budżet nie jest z gumy, mówi Mateusz Morawiecki pełniący funkcję premiera. Jak nie jest z gumy to przestańcie dawać miliony Rydzykowi, przestańcie sobie wypłacać milionowe nagrody i pensje. Trochę mniej ośmiorniczek do senackiej stołówki i mniej na miesięcznice smoleńskie. Mniej prywatnych lotów rządowym samolotem i trochę mniej pieniędzy dla rządowej telewizji i radia. Trochę mniej pisowskiego bizancjum i tego przepychu, którym się otaczacie i pieniądze się znajdą :)
Knock
Knock 26.03.2019, 21:56
Wygórowane podwyżki wszystkim nauczycielom po równo to skandal. Docenieni powinni być tylko ci z prawdziwego powołania. Im się należy. W przypadku wielu, niestety pań nauczycielek, należałoby rozważyć obniżenie ich uposażenia, za uliczną aktywność polityczną. To co można zaobserwować na wielu zdjęciach i filmach z różnego typu czarnych protestów i manifestacji nie świadczy o misji edukacyjnej, a o demoralizacji. Przykładem choćby występ pewnej pani pedagog na kwidzyńskiej manifie, kiedy publicznie opowiadała o urokach swojej macicy.
Abc
Abc 26.03.2019, 19:43
Nauczyciele mają jedno życie mają dzieci i rodziny to prawda czy inaczej było za rządów PO? To właśnie władze po_psl zamroziły na kilka lat jakiekolwiek podwyżki!!! Pani Woronowicz wówczas nie ubolewała z tego powodu. Mężnie przeprowadziła czystkę w szkołach powiatu z udziałem ZNP a dzisiaj wykazuje tyle empatii. Czysta obluda
Popieram strajk nauczycieli
Popieram strajk nauczycieli 27.03.2019, 10:05
A czy pracownicy Plati, których strajk tak ochoczo poparła Solidarność w blasku fleszy i przy kamerach tv, dostali podwyżki za czasów PO? To też protest polityczny? A może wtedy wypłata starczała na dłużej, bo nie było takiej drożyzny jak teraz, może wtedy minister oświaty nie zarabiał ćwierć miliona rocznie? Może żyło się łatwiej bo prąd, benzyna i żywność były dużo tańsze?
a ja nie popieram
a ja nie popieram 04.04.2019, 16:08
Nauczyciele też rodzice, mnóstwo dostaje na swoje dzieci dodatek zwany 500+ i chyba choćby z tego powodu już mają lżej niż kiedyś.

Pozostałe