Samorząd miejski pomoże zaopiekować się dziećmi podczas strajku nauczycieli

  • 04.04.2019, 20:30
  • TV Kwidzyn
Samorząd miejski pomoże zaopiekować się dziećmi podczas strajku nauczycieli
Wiceburmistrz Kwidzyna ds. społecznych i oświaty Piotr Widz informuje, jakie działania podjął samorząd miejski w związku z planowanym na 8 kwietnia strajkiem nauczycieli. Wyjaśnia także, jakie jest jego stanowisko w sprawie protestów oraz mówi o różnych konsekwencjach i kosztach reformy oświaty, które zmuszony jest ponosić samorząd.

Strajk nauczycieli prawdopodobnie obejmie wszystkie szkoły w Kwidzynie. Oznacza to nie tylko komplikacje dla uczniów zdających egzamin gimnazjalny lub ósmoklasisty, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy będą sami musieli zaopiekować się dziećmi w czasie, kiedy szkoły będą strajkować. Samorząd Kwidzyna podjął działania, aby pomóc rodzicom, którzy nie będą mogli skorzystać z zasiłku opiekuńczego wypłacanego przez ZUS za czas nieobecności w pracy spowodowany koniecznością opieki nad dzieckiem do lat ośmiu i tymi, którzy z różnych powodów nie będą mieli komu powierzyć swoich dzieci. Szczegóły wyjaśnia wiceburmistrz ds. oświaty i spraw społecznych Piotr Widz, który sam nie kryje zrozumienia dla postulatów nauczycieli. 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jot
jot 28.04.2019, 21:27
I po balu. Kolejny pucz się nie powiódł.
Mad
Mad 09.04.2019, 09:46
A czemu mają nie rozumieć nie popierac... Zawsze uda się budżetowi zaoszczędzić a rządowi zaszkodzić.... Po organizować wiece w obronie stołeczkow i latać po ulicach konstytucją jak można przytulić się i wykorzystać nauczycieli
kik
kik 07.04.2019, 04:39
POpulizm
Lol
Lol 06.04.2019, 11:02
To pomysł entuzjastów LGBT. Niech lepiej swoje brudne łapy trzymają z daleka od naszych dzieci.
nie dla zagrywek PO
nie dla zagrywek PO 05.04.2019, 23:29
w jaki sposób pracownicy straży miejskiej czy biblioteki czy kcsir mogą odpowiadać za bezpieczeństwo dzieci w szkole??? proszę podać podstawę prawną. Nie przysłużycie się nauczycielom niestety choć sami nauczyciele nie mają tej świadomości ale może wreszcie do nich dotrze, że chodzi o walkę samorządowców z po a raczej PO-wców w samorządach z rządem tuż przed wyborami do PE a potem do sejmu i senatu. Funkcjonariusz partyjny wypowiadający się tutaj robi swoją robotę niezwykle gorliwie. Obłuda czystej wody.
obserwator
obserwator 05.04.2019, 21:47
Jak widać PO-wcy zrobią wszystko żeby mieszać i za wszelką cenę - dobro dzieci zapewne "leży im na sercu"!!! Najpierw podjudzają nauczycieli a potem popisują się jak opanowują sytuację. I tylko dzieci żal i rodziców. Egzamin gimnazjalny to tal nieistotna sprawa przecież. Wstyd i żenada. Zero odpowiedzialności.
Mama
Mama 05.04.2019, 10:18
Czy nauczyciele będą mieli zapłacone za ten czas strajku? Mam nadzieję że też 80% za siedzenie w domu.
wspieram nauczycieli
wspieram nauczycieli 05.04.2019, 14:18
Wygląda na to, że jest Pani niedoinformowana.... Podczas strajku nauczyciele będą w szkołach jednak nie będa podejmować pracy, pomimo tego nie będą mieli zapłacone za ten czas nawet tych 80%
Basia
Basia 04.04.2019, 21:10
Wspaniałe podejscie samorządu

Pozostałe