Kwidzyńskie obchody Święta Konstytucji

  • 03.05.2019, 18:07
  • TV Kwidzyn
Kwidzyńskie obchody Święta Konstytucji
Dziś świętujemy 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Oficjalne obchody rozpoczęły uroczystości na Skwerze Kombatantów i pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

      Podobnie jak w ubiegłym roku, w uroczystościach brała udział Kompania Reprezentacyjna 9 Brygady Kawalerii Pancernej z Braniewa, która oddała salwę honorową podczas spotkania na Skwerze Kombatantów. Tam, po wysłuchaniu okolicznościowego referatu, który nieco przybliżał okoliczności i skutki przyjęcia przez Sejm Wielki Ustawy Zasadniczej, tradycyjnie złożono biało-czerwone wiązanki kwiatów. Potem uczestnicy obchodów udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie przy dźwiękach legionowych piosenek również złożyli kwiaty. Oficjalne obchody zamknęła msza w intencji ojczyzny, na którą  uczestnicy udali się w kolumnie prowadzonej przez mażoretki i orkiestrę Helikon. Z kamerą byliśmy na Skwerze Kombatantów i pod pomnikiem Marszałka, który chyba już przywykł, że dostaje kwiaty nie tylko w listopadzie, ale i w maju.

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Sektor C
Sektor C 08.05.2019, 18:33
Lubię popatrzeć jak nasi lokalni demokraci bezrefleksyjnie składają kwiaty pod pomnikiem Marszałka, który fanatykiem demokracji nie był, przy okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji, która znaczną cześć demokracji likwidowała. Takie nasze święto demokracji
ok
ok 06.05.2019, 23:16
mentalna zagłada

Pozostałe