500 miliardów złotych dla Polski - Janusz Lewandowski w Kwidzynie

  • 06.05.2019, 14:25 (aktualizacja 06.05.2019, 15:45)
  • TV Kwidzyn
500 miliardów złotych dla Polski - Janusz Lewandowski w Kwidzynie
Dawny komisarz unijny, a obecny eurodeputowany i Honorowy Obywatel Kwidzyna, współarchitekt rekordowego rozdania, w którym do Polski łącznie trafi prawie 500 miliardów złotych - Janusz Lewandowski mówi o korzyściach z akcesji europejskiej i zagrożeniach dla pozycji naszego kraju wśród krajów wspólnoty.

    Według najnowszych sondaży aż 91% Polaków pozytywnie ocenia członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Te wyniki mogą w jakimś stopniu tłumaczyć falę euroentuzjazmu, która wylewa się z przedwyborczych przekazów większości sił politycznych. Nawet partia rządząca Polską porzuciła eurosceptyczną retorykę, a wręcz rozpoczęła dyskusję o wpisaniu członkostwa w UE do Konstytucji RP. Z drugiej strony pojawiły się głosy o zagrożeniach dla polskiej suwerenności i gospodarki, jakie niesie ze sobą przyjęcie wspólnej waluty. Wejście do strefy euro jest zobowiązaniem Polski wynikającym z Traktatu Europejskiego, ale decyzja na ten temat zostanie podjęta w Warszawie, a nie w Brukseli. O tym dlaczego kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego nie jest najlepszym czasem, aby dyskutować o wspólnej walucie i czemu ma służyć taka dyskusja mówi Janusz Lewandowski - dawny komisarz europejski i obecny eurodeputowany, który już 26 maja będzie walczył o reelekcję.  Współautor rekordowego rozdania środków, w wyniku którego do Polski napłynie prawie 500 miliardów złotych, mówi też o korzyściach z członkostwa w Unii oraz o zagrożeniach dla naszej pozycji w jej strukturach, jakie niesie ze sobą brak solidarności.

 

 

 

TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 07.05.2019, 13:13
Alarmy w szkołach panie redaktorze, matury w aurze emocji jakich dotąd nie było, a pan robi jak widać swoje. Żal patrzeć na tę demokrację ludową w Kwidzynie.
Piszą o Kwidzynie
Piszą o Kwidzynie 06.05.2019, 23:12
Połamany krzyż i alkohol w kropielnicy. Profanacja w kwidzyńskiej katedrze
https://niezalezna.pl/forum/27…
Dla redaktora Bryczkowskiego to pewnie nieistotny szczegół? Liczy się kampania dla platformerskiego europosła Lewandowskiego?

Pozostałe