Co z tym misiem?

  • 09.05.2019, 12:11
  • TV Kwidzyn
Co z tym misiem?
Zamek w Kwidzynie zaprasza na spotkanie poświęcone słynnemu wypchanemu niedźwiedziowi, który od wielu, wielu lat jest symbolem znajdującej się tam kolekcji przyrodniczej. Ważniejsze jednak jest, że podczas spotkania będziecie mieli możliwość wyrażenia swoich opinii na temat oferty Zamku oraz oczekiwań dotyczących jego przyszłej działalności.
Niedźwiedź brunatny jest niezaprzeczalnie najbardziej charyzmatycznym  okazem  w  kolekcji  przyrodniczej Zamku w Kwidzynie. Każdy kto odwiedzał  wystawę historii naturalnej z pewnością go pamięta. Muzealne życie  „kwidzyńskiego  misia”  zaczęło  się  w  jeszcze w XIX wieku. Przetrwał zmiany właścicieli, kolekcji oraz wojny i przesunięcia granic państw. Ma za sobą dziesięciolecia trwania na wystawach. Dzięki troskliwej opiece konserwatorskiej cieszy kolejne pokolenia. O niedźwiedziu niegdyś zwanym „Rabuśnikiem” opowie opiekun zbiorów przyrodniczych Adam Juźwiak.

W drugiej części spotkania zapraszamy uczestników do dyskusji na temat kwidzyńskiego muzeum. Rozmowa ma stać się platformą wymiany opinii, zbierania sugestii i informacji od mieszkańców, jak postrzegają naszą główną atrakcję turystyczną. Otwartą dyskusję poprowadzi dr Krzysztof Stachura z Pomorskiego Centrum Badań nad Kulturą.
 
Zamek w Kwidzynie 16 maja o godz. 17.30.wstęp 1zł
TV Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe