Daniel Bloom i Katarakta

  • 22.09.2015, 13:07
  • Telewizja Kwidzyn
media-artykuly-Bllom_katarakta
loadingŁaduję odtwarzacz...
Z kamerą odwiedziliśmy plan filmowy, na którym powstawały zdjęcia do teledysku promującego najnowszą płytę kwidzyńskiego artysty Daniela Blooma. Utwór, do którego powstał klip, nosi tytuł Katarakta, a śpiewa w nim Mela Koteluk.
Z kamerą odwiedziliśmy plan filmowy, na którym powstawały zdjęcia do teledysku promującego najnowszą płytę kwidzyńskiego artysty Daniela Blooma. Utwór, do którego powstał klip, nosi tytuł Katarakta, a śpiewa w nim Mela Koteluk.

Ekipa filmowa gościła w Kwidzynie na początku lipca, ale z publikacją materiału musieliśmy poczekać do oficjalnej premiery teledysku. Najnowsza płyta Daniela Blooma nosi tytuł Lovely Fair, a do sklepów trafi już 16 października. Jej wydawcą jest wytwórnia Warner Music Poland, która też wyprodukowała teledysk. Już w piątek 25 września, w Piwnicy Kulturalnej odbędzie się kwidzyńska premiera teledysku. Impreza zaczyna się o godzinie 20.00.

  Daniel Bloom uznanie zyskał jako autor muzyki do filmów Jacka Borcucha, którego jest bratem. Kalafior, Tulipany, Mrok, Wszystko co kocham i Nieulotne to obrazy ilustrowane jego muzyką. W dorobku ma również ścieżkę dźwiękową do filmu Ciacho,  wyreżyserowanego przez Patryka Vegę.  
  Lovely Fair to już dziesiąty album Daniela  Blooma, ale pierwszy nieinstrumentalny. Wśród artystów, których Daniel zaprosił, aby zaśpiewali na jego najnowszej płycie, znajdziemy Melę Koteluk, Gabę Kulkę, Tomka Makowieckiego, Jona Sutcliffe`a (The Sulk) czy Marsiję.
 Teledysk powstawał w Kwidzynie i okolicach. Reżyserią zajął się Klaudiusz Chrostowski, zdjęcia zrobili Michał Dymek i Michał Łuka. Podkwidzyńskie plenery to nie jedyne rodzime akcenty tej produkcji. Niebagatelną rolę odegrało w niej stowarzyszenie GWARD. Jego członkowie wcielili się w role popromiennych mutantów ścigających główną bohaterkę klipu, odgrywaną przez Nastazję Gonerę. To oni podpalili wrak starego mercedesa, zapewniając widowiskowość i dramaturgię ujęć kręconych na strzelnicy oraz, co całkiem zrozumiałe, dostarczyli sprzęt militarny w postaci transportera opancerzonego BRDM, armaty p-lot, uazów i innych rekwizytów. Wierzchowiec dosiadany prze Nastazję Gonerę układany do kolejnych ujęć był przez panią Małgorzatę Daniluk z TRW Miłosna, a zgliszcz na strzelnicy doglądała rodzima straż pożarna.
Z kamerą podglądaliśmy całą ekipę przy pracy. Podczas przerwy między ujęciami udało nam się porozmawiać z Danielem Bloomem , na temat teledysku, ostatniej płyty i planów na przyszłość, a wymazanych gipsem i wapnem GWARDzistów zapytaliśmy o ich ewentualne kariery w branży filmowej.
Teledysk nakręcony w Kwidzynie i okolicach, do którego muzykę napisał kwidzynianin, a potem krwią i olejem napędowym nasączyli go jego krajanie, obejrzycie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=IvjwTcbFkpE
Telewizja Kwidzyn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe