Dwie kolizje i wypadek drogowy z udziałem pieszej. Policjanci apelują o ostrożność.

  • 20.05.2019, 14:09
  • KPP Kwidzyn
Dwie kolizje i wypadek drogowy z udziałem pieszej. Policjanci apelują…
Policjanci z Kwidzyna w ciągu ostatnich dni minionego tygodnia pracowali na miejscu dwóch kolizji i jednego wypadku drogowego z udziałem pieszej. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, główną przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

     W minionym tygodniu funkcjonariusze odnotowali 2 kolizje i 1 wypadek  drogowy z udziałem pieszej. Do pierwszego zdarzenia doszło w czwartek  (16.05.br.) około godz. 11:15 w Prabutach na ulicy Jagiełły. Jak ustalili policjanci, kierujący vw golfem mężczyzna, nie ustąpił  pierwszeństwa 60- letniemu motocykliście. Obu uczestników zdarzenia
policjanci przebadali alkomatem, byli trzeźwi. Kierujący motocyklem  został przetransportowany do szpitala w Kwidzynie. Tego samego dnia kilka godzin później, w Kwidzynie na ulicy Staszica,  doszło do kolejnej kolizji. Kierująca skodą 23-letnia kobieta nie dostosował prędkości do panujących warunków pogodowych, wpadła w poślizg  i uderzyła w przydrożną latarnię. Kobieta była trzeźwa.
      W sobotę 18 maja br. tuż przed godziną 15.00 kwidzyńscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o wypadku drogowym z udziałem pieszej na ulicy  Hallera. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Wstępnie ustalili  przebieg wypadku, w którym 29-letnia mieszkanka Kwidzyna kierująca oplem, na przejściu dla pieszych potrąciła 75-latkę. Piesza została przewieziona do szpitala. Funkcjonariusze ustalili, że 29-latka biorąca udział w zdarzeniu, jak i poszkodowana były trzeźwe. Policjanci ustalają  dokładne okoliczności tego zdarzenia i apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych i dostosowanie jazdy do warunków panujących na drodze! Apel kierowany jest również w stronę pieszych aby byli rozsądni i  zwracali uwagę na to co się dzieje na drodze.  Nie  należy wchodzić na  przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i nie przebiegać przez jezdnię. Pamiętajmy, że droga hamowania samochodu  wynosi kilkadziesiąt metrów. Pieszy i rowerzysta powinien również  pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym na  drodze. Elementy odblaskowe sprawią, że poruszając się po drodze będzie  lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych - od decyzji, które  podejmujemy.

KPP Kwidzyn

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe